Jak wybrać najlepszy t-shirt męski?

t shirt meski

T-shirt to bardzo lubiany element męskiego stroju. Nic dziwnego – niewiele jest ubrań tak wygodnych i uniwersalnych jak popularna koszulka. Każdy facet ma w swej szafie przynajmniej kilka t-shirtów. Zdarza się jednak, że nawet najmodniejsze t-shirty nie prezentują się dobrze na sylwetce z powodu niewłaściwego dopasowania odzieży do figury. Dlatego w tym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepsze t-shirty męskie.

Dopasowanie rozmiarowe

Wybierając t-shirty męskie, należy zawsze dopasować je pod względem modelu i rozmiaru. Od właściwego dopasowania zależy dobry wygląd noszącego. Nie powinno się nosić ani zbyt obcisłej, ani za luźnej koszulki. Zasady te dotyczą mężczyzn o każdym typie sylwetki – zarówno szczupłych, z oponką na brzuchu, jak i mocno umięśnionych. Te modne ubrania męskie należy dobierać w taki sposób, aby góra przylegała do torsu, ale nie opinała go zbyt mocno. Dół natomiast powinien delikatnie rozszerzać się ku dołowi, dzięki czemu nie będzie krępował ruchów. Bardzo istotne jest też zachowanie właściwych proporcji, aby nie wyglądać w koszulce tak, jak w narzuconym na siebie worku. Długość powinna być dopasowana do wzrostu albo kończyć się na wysokości bioder. Dzięki temu mężczyzna będzie czuł się komfortowo podczas rozmaitych aktywności, np. szybkiego marszu czy schylania się. Rękawy powinny kończyć się w połowie przedramienia. Szwy muszą natomiast znajdować się w spadku ramienia.

Odpowiedni dekolt

T-shirty męskie powinny ponadto charakteryzować się odpowiednio dobranym dekoltem. Dobry dekolt nie może zbyt wiele odsłaniać. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybór dekoltu z zaokrąglonym wycięciem, kończącego się na linii obojczyków. Warto zwrócić uwagę na wykończenie dekoltu. Szwy powinny być mocne i gęste, aby nie uległy zniszczeniu pod wpływem częstego użytkowania i prania koszulki.

Dobrej jakości materiał

Bardzo ważną kwestią podczas doboru koszulki jest rodzaj materiału. Aby t-shirty męskie nie tylko dobrze się prezentowały po długim użytkowaniu czy wielu praniach, ale też były wygodne w noszeniu, muszą być wykonane z wysokogatunkowych materiałów. Modne ubrania męskie są zazwyczaj produkowane ze 100-procentowej bawełny, ewentualnie bawełny z dodatkiem innych tkanin. Od jakości bawełny zależy natomiast jakość samej koszulki. Na przykład, wiele t-shirtów marki Big Star jest produkowanych z bawełny supima, która cechuje się włóknami wydłużonymi w stosunku do standardowych. Bawełna ta jest uprawiana głównie w USA. Ze względu na charakterystyczną budowę tkanina ta charakteryzuje się bardzo dobrą wytrzymałością na uszkodzenia oraz lepszą trwałością niż koszulki innych marek, wytwarzane ze zwykłych włókien.

Producenci coraz chętniej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom różnych klientów. I tak marka Big Star ma w swej ofercie t-shirty wytwarzane z bawełny organicznej i recyklowanej, co sprawia, że produkty te są dobrym wyborem dla osób, dla których troska o środowisko jest szczególnie ważna. Koszulki wytwarzane są też z innych materiałów, m.in. bambusa czy dzianiny hemp. Dzięki temu odzież zyskuje nowe właściwości – staje się np. bardziej przewiewna, odporna na brzydkie zapachy, a nawet antybakteryjna i antygrzybiczna.