Jak wygląda budowa hal stalowych?

hala stalowa

Każda inwestycja budowlana powinna być przygotowana profesjonalnie. Także wtedy trzeba dobrze zaplanować wszystkie prace, jeśli chodzi o budowę hal stalowych. Potrzebne przecież będą profesjonalnie wykonane projekty. Następnie przygotowuje się fundamenty, a potem montuje konstrukcję stalową. Ważne są także pokrycia dachowe i ściany.

Planowanie hal stalowych

Dobry plan to jak wiadomo, zawsze będzie połowa sukcesu. Niezależnie od tego, o jaką nieruchomość będzie chodzić i jak duża to będzie hala, najpierw należy skontaktować się z wykonawcami. To mogą być producenci, którzy niejednokrotnie także oferują wykonanie profesjonalnych projektów. Aby powstały wzorcowe hale stalowe w Gdańsku, najpierw przygotowane muszą być plany konstrukcyjne, wymiary i specyfikacje materiałów. Obiekt taki musi także spełniać wymagania lokalnych przepisów budowlanych.

Jeżeli wszystko idzie zgodnie z planem i projekt jest zatwierdzony, to wówczas przystępuje się do przygotowania fundamentów. Tak duży obiekt będzie wymagać bardzo solidnych fundamentów, które muszą zagwarantować wysoki stopień stabilności i odpowiednią nośność struktury. Najczęściej stosuje się żelbetowe płyty fundamentowe lub diamenty palowe.

Montaż konstrukcji i instalacje

Kolejnym krokiem będzie montaż samej konstrukcji. Elementy stalowe takie jak belki, kratownice i słupy są ze sobą łączone tak, jak przewiduje to plan konstrukcyjny. Stosuje się tu także spawanie, ale przewiduje również różnego rodzaju złącza i śruby. Zawsze też, gdy wykonywana jest budowa hal stalowych realizacja musi przewidywać bardzo rzetelne pokrycie ścian i dachu. W przypadku tych elementów hali stosuje się blachę stalową albo inne materiały pokryciowe, które gwarantują skuteczną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Mają one także gwarantować szczelność.

Bardzo ważne będą też instalacje elektryczne, wentylacyjne i oświetleniowe. Wykorzystuje się najróżniejszego typu instalacje w zależności od tego, jakie jest przeznaczenie hali. Dodatkowo zamontowana może być wentylacja, ogrzewanie lub alarmy.