Jakie efekty przynosi krioterapia?

krioterapia

Krioterapia to forma terapii zimnem, która jest stosowana w leczeniu różnych schorzeń, w tym zapalenia stawów, reumatyzmu i stanów zapalnych. Polega na wystawieniu ciała na działanie bardzo niskich temperatur przez krótki czas, zazwyczaj od jednej do trzech minut.

Krioterapia – w jaki sposób się odbywa?

Krioterapia w Białymstoku polega na tym, że ciało jest poddawane działaniu temperatury nawet do -150°C, co powoduje zwężenie naczyń krwionośnych i spadek aktywności metabolicznej. Skutkuje to zmniejszeniem stanu zapalnego i bólu, a także poprawą gojenia i regeneracji. Wykazano, że krioterapia jest skuteczna w leczeniu różnych schorzeń, w tym zapalenia stawów, reumatyzmu i stanów zapalnych. Może zmniejszyć stan zapalny w stawach i mięśniach, poprawić krążenie oraz zmniejszyć ból i sztywność. Może też pomóc zmniejszyć obrzęk i poprawić zakres ruchu.

Krioterapię stosowano również w celu zmniejszenia efektów ubocznych chemioterapii, redukcji stresu i depresji, a nawet poprawy kolorytu skóry. Krioterapia może być pomocnym narzędziem w leczeniu różnych schorzeń, w tym zapalenia stawów, reumatyzmu i stanów zapalnych. Można ją stosować w celu zmniejszenia bólu, poprawy krążenia oraz zmniejszenia stresu i depresji. Ważne jest jednak, żeby przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii zimnem porozmawiać z lekarzem, żeby upewnić się, że jest ona odpowiednia.

Ultradźwięki – rehabilitacja w nowym wydaniu

Ultradźwięki rehabilitacja w Białymstoku jest skuteczną formą terapii fizycznej stosowaną w celu zmniejszenia bólu i poprawy funkcjonowania mięśni. Działa dzięki wykorzystaniu fal dźwiękowych, które przenikają przez skórę i wytwarzają głębokie ciepło w tkance mięśniowej. Ciepło to pomaga zmniejszyć skurcze mięśni, zwiększyć krążenie, zmniejszyć stan zapalny i wspomóc gojenie. Ultradźwięki mogą być również wykorzystywane do poprawy zakresu ruchu, zmniejszenia bólu i zwiększenia siły mięśni. Ultradźwięki stosuje się w leczeniu różnych schorzeń, takich jak naciągnięcia mięśni, zapalenie ścięgien, bóle stawów i zapalenie kaletki maziowej. Stosuje się je również w celu zmniejszenia bólu po zabiegach chirurgicznych. Rehabilitacja ultradźwiękowa to bezpieczna, nieinwazyjna metoda leczenia, która przynosi ulgę w bólu i poprawia funkcjonowanie mięśni.