Jakie są najpopularniejsze rodzaje damskich torebek?

Damskie torebki

Torebki damskie występują w wielu rodzajach i to nie tylko ze względu na kolor, wielkość, czy sposób ich zapinania. Wszystkie jednak są bardzo ważnym elementem wyposażenia kobiecej garderoby. Odpowiednio dobrana torebka damska jest dopełnieniem stylizacji, a wybrana bez pomysłu może sprawić, że będzie się ona gryzła z resztą ubioru. Wykonane są z różnego rodzaju materiału, przez co zazwyczaj pasują do innych stylizacji, ale niewątpliwie część z nich jest uniwersalna i z powodzeniem może być noszona na co dzień. W poniższym artykule przedstawiamy najpopularniejsze torebki damskie, które wybierają kobiety na co dzień i na różne okazje.

Listonoszka

Listonoszka to torebka damska, która słusznie kojarzy się z pracownikiem poczty. Występuje ona w dwóch odmianach: dużej i prostokątnej oraz małej i półokrągłej. Dodatkowo wyposażona jest w charakterystyczną klapę i szeroki pas. Zyskała ona sobie grono zwolenniczek głównie dlatego, że idealnie sprawdza się na co dzień i na dodatek jest bardzo funkcjonalna. Szara lub brązowa listonoszka będzie pasowała do ciemnego maxi, lub midi płaszcza. Nada się praktycznie wszędzie, tylko nie na imprezę.

Kopertówka

Kopertówka to kolejna damska torebka, która cieszy się dużą popularnością. Prostokątna, mała wieczorowa torebka idealnie sprawdzi się podczas eleganckich wyjść i doda rangi glamour całemu wydarzeniu. Pierwotne modele były produkowane bez paska, jednak wraz z biegiem czasu również wymagania kobiet się zmieniły i w obecnych czasach są one wyposażone cieniutki paseczek lub łańcuszek, co znacząco wpływa na komfort jej użytkowania. Podstawową funkcją kopertówki jest wyeksponowanie pięknej kobiecej dłoni, ale modele z paskiem skutecznie to uniemożliwiają.

Worek

Worki od pewnego czasu biją rekordy sprzedaży i to głównie w okresie późnej wiosny i lata. Podczas ich wyboru należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Przede wszystkim ten rodzaj damskiej torebki nie powinien być dużo cięższy niż samo ubranie. Worki idealnie sprawdzają się na co dzień, jak i na wyjścia na plażę, czy szybkie zakupy w mieście. Dodatkowo występują w wielu modyfikacjach, dzięki czemu można je nosić od wiosny, aż do jesieni.

Kuferek i shopper bag

Kuferek, doktora, inna nazwa, ale oznacza tę samą torebkę damską. Skąd takie nazewnictwo? Swoją budową przypomina lekarski kuferek. Najczęściej jest wybierana przez kobiety, które uwielbiają klasyczną elegancję. Styl torebki nie odrzuca casualowej stylizacji, ale dobierana jest tylko do takich, które mieszczą się w pewnych normach. Shopper bag to torba, która pomieści dosłownie wszystko. Jej wyznacznikami jest funkcjonalność i pojemność. Można ją nosić na ramieniu, a także trzymając za uchwyty, jednak te drugie rozwiązanie nie jest zbyt wygodne.