Implanty. 3 powody, dla których warto je mieć

Implanty

Wiele osób, zwłaszcza starszych bądź cierpiących na różnego rodzaju choroby lub dolegliwości powypadkowe cierpi na stały brak uzębienia. Implanty stomatologiczne są jedną z metod poradzenia sobie z tym problemem. Dlaczego warto w nie inwestować?

Stomatologia stale się rozwija, a to przekłada się nie tylko na szerszy zakres usług, ale również na możliwość radzenia sobie z coraz większą liczbą problemów stomatologicznych, które dotykają przecież osób w różnym wieku. Jednym z takich problemów, który można zaobserwować gołym okiem jest brak uzębienia. Jest to oczywiście rzecz bardzo przykra zwłaszcza dla osób młodych, dla których estetyka wyglądu jest bardzo ważna.

Rozwiązaniem, które pozwala rozwiązać ten problem są implanty. Najprościej można je opisać jako sztuczne zęby, choć jest to oczywiście pewnego rodzaju uproszczenie. Implant stomatologiczny to bardzo zaawansowany stomatologicznie produkt, który odpowiednio dobrany, dobrze zamontowany będzie trwały i zachowa estetykę przez wiele lat. Implanty stomatologiczne można założyć między innymi w przychodni https://mcs-przychodnia.pl/. Jakie są najważniejsze cechy implantów stomatologicznych i dlaczego warto je mieć?

1. Rozwiązanie problemów braku uzębienia

To oczywiście najważniejsza cecha i podstawowy cel montażu implantów. Jeżeli wszystko przebiega zgodnie z planem, ciało „zaakceptuje” implant otrzymamy nowy, trwały, estetyczny i odporny na upływ czasu ząb, który zdecydowanie pomoże w normalnym funkcjonowaniu. Posiadanie implantu sprawi, że szczęka i żuchwa będą pracować prawidłowo, a my nie będziemy mieli kłopotów np. z jedzeniem.

2. Wysoka estetyka

Implanty można określić jako produkty stomatologiczne klasy premium, które wyglądają bardzo estetycznie. Dobrze wykonany implant będzie oczywiście miał odpowiednio przygotowany gwint oraz nasadę, będzie również odpowiednio dopasowany do naszych zębów, zarówno pod względem kształtu, jak również koloru. To bardzo ważne, gdyż nie będzie wtedy widocznej różnicy.

3. Trwałość na lata

Ostatnią zaletą implantów jest oczywiście ich trwałość, dużo większa niż w przypadku normalnych zębów. Dobrej klasy implant nawet po wielu latach zachowa estetyczny wygląd oraz swoje pierwotne właściwości, dając tym samym pacjentowi radość oraz zapewniając komfort w codziennym życiu.