Hydrolat oczarowy – jak stosować?

Hydrolat

Branża kosmetyczna od pewnego czasu sukcesywnie stawia na produkty zawierające moc składników naturalnych, których drogocenne właściwości korzystnie wpływają na skórę, włosy czy paznokcie. Jednym z największych odkryć ostatnich lat są z pewnością naturalne hydrolaty, a wśród nich hydrolat oczarowy, który wykazuje się wysoką skutecznością w pielęgnacji skóry problematycznej. Zatem czym jest hydrolat oczarowy i jak należy go stosować?

Czym jest hydrolat?

Hydrolaty, nazywane są również wodą kwiatową, powstają w wyniku procesu destylacji roślin – całych lub poszczególnych ich części (kwiatów, łodyg). Destylacja natomiast służy do oddzielania olejków eterycznych od cieczy, która do niedawna uznawana była za zbędny produkt uboczny. Jednak w ostatnim czasie doceniono właściwości, jakimi może pochwalić się woda kwiatowa, zawierająca jedynie niewielkie ilości olejków roślinnych.

Hydrolat oczarowy – co to jest?

Jednym z najpopularniejszych rodzajów hydrolatów jest hydrolat oczarowy, który otrzymuje się z liści oczaru wirginijskiego. Woda oczarowa, z uwagi na obecność garbników, w tym hamamelitaniny, czyli substancji o bardzo silnym działaniu antyoksydacyjnym, przeciwzapalnym i antybakteryjnym jest bardzo polecanym kosmetykiem naturalnym. Hydrolat oczarowy charakteryzuje się dość specyficznym, lekko ziołowym zapachem, który działa kojąco na zmysły.

Woda oczarowa – idealna dla skóry problematycznej

Hydrolat otrzymywany z liści oczaru doskonale sprawdza się jako podstawa pielęgnacji skóry problematycznej. Woda oczarowa polecana jest szczególnie osobom zmagającym się z pękającymi naczynkami, trądzikiem czy nadmiernym przetłuszczaniem się cery, a wszystko dzięki nieco kwaśnemu pH hydrolatu. Ten naturalny kosmetyk może być z powodzeniem stosowany również w przypadku skóry alergicznej, wrażliwej, skłonnej do powstawania zaczerwienień czy podrażnień.

Jak stosować hydrolat oczarowy?

Podobnie jak większość hydrolatów, woda oczarowa może być stosowana jako samodzielny produkt do twarzy o tonizującym działaniu – przywróci jej naturalną równowagę, a także zmniejszy rozszerzone pory skórne i obkurczy naczynka krwionośne. Woda roślinna może służyć jako preparat łagodzący po goleniu czy też mgiełka odświeżająca do twarzy. Hydrolat oczarowy często wykorzystywany jest również jako płyn rozcieńczający do szamponów – w proporcjach 1:1 pomaga w walce z łupieżem, jednocześnie odżywiając skórę głowy i nadając włosom naturalny blask.

Hydrolat oczarowy – gdzie kupić?

Woda oczarowa to produkt wciąż zyskujący popularność, dlatego też coraz więcej drogerii internetowych i stacjonarnych wprowadza je do swojej oferty. Hydrolat oczarowy można kupić po naprawdę przystępnej cenie, co czyni je kosmetykami do zadań specjalnych. Wody oczarowej warto szukać w sklepie https://www.natuo.pl/ oferujący kosmetyki naturalne i ekologiczne od najlepszych producentów na rynku.