Jakie są zasady łączenia kolorów w garderobie?

Zasady łączenia kolorów w garderobie

Czy zastanawiałaś się kiedyś nad elementami swojej garderoby? Czy ubrania pasują do butów i dodatków? Czy dobrze czujesz się w kolorach, które wybierasz? A może jesteś w tym totalnie zielona? Jeżeli na powyższe pytania odpowiedziałaś choć raz twierdząco, mamy dla Ciebie coś wyjątkowego – dekalog stylu. A więc…?

Po pierwsze kontrast!

Zestawianie ubrań i dodatków na zasadzie kontrastu to najprostszy sposób na dobry styl. Wybieraj ulubione kolory i śmiało je łącz! Żółty z fioletem? Błękit z pomarańczą? A może czerwień z zielenią? Szalone, ale jakże trafione! Dzięki tej zasadzie staniesz się wyrazista i pewna siebie.

Po drugie…Total look!

Czyli od stóp do głów w jednym kolorze! W takiej stylizacji najlepiej sprawdzają się neutralne kolory, takie jak: biel, beż, błękit i wszelkie szarości. Jeżeli jesteś odważna i lubisz nonszalancję, możesz zdecydować się na bardziej intensywną barwę, jak: fuksja, czy seledyn. Wtedy postaw na proste i klasyczne kroje ubrań i dodatków. Pamiętaj, że wybierając total look, idziesz na całość!

Po trzecie… Color blocking, czyli gra w kolory dla odważnych

Zestawiasz ze sobą wyraziste barwy, ale każda część garderoby ma różnić się od siebie. Ten trend idealnie sprawdza się w przypadku doboru butów i dodatków. Co powiesz na różową apaszkę w kwiaty w połączeniu z czerwonymi, zamszowymi szpilkami? Stylizacja będzie obłędna, słowo!

Po czwarte… Ciepło, zimno!

Lekko ryzykowny, ale efektowny sposób na codzienne outfity. Podstawą są kolory bazowe, czyli biel, beż, szarość oraz czerń. Przełamujemy je głównie metalicznymi kolorami i detalami. Co powiesz na beż z dodatkami złota? W ciepłych odcieniach, z pewnością poczujesz się lepiej. Podążając za tą zasadą, świetnie sprawdzi się ozdobna biżuteria oraz dżety, paski i zamki na obuwiu.

Po piąte… Wzory!

Odpowiednie we wszystkich kolorach! Idealnie nadają się do przełamania nudnych stylizacji, jak i potrafią nadać przysłowiowego pazura. W tym sezonie ultramodne są zwierzęce printy, szczególnie te, które utrzymane są w kolorach ziemi – beże, szarości, zielenie i brązy. Nie bój się eksperymentować! W przypadku tego trendu, trudno popełnić modowe faux pas.

Sposobów na dobieranie i łączenie kolorów jest wiele, od banalnie prostych po nieco skomplikowane. Wszystko zależy od Ciebie, Twojego gustu i odwagi. Warto pamiętać o tych kilku podstawowych zasadach, które z pewnością ułatwią Ci codzienny dobór odpowiednich stylizacji.