Kreta – wyspa słońca

Wakacje last minute na krecie

Greckie wyspy od wielu lat przyciągają prawdziwe tłumy turystów z całego świata i stanowią niezwykle atrakcyjny kierunek wakacyjny, zarówno dla rodzin, jak i wyjazdów w gronie znajomych. Jednym z najsłynniejszych greckich kurortów jest Kreta, największa grecka wyspa, w której nie sposób się nie zakochać. Wakacje na Krecie pozwalają spędzić upragniony urlop błogo leniuchując na plaży, ale i poznając miejscową historię i kulturę, a także oddając się wodnym aktywnościom. To wszystko w objęciach promieni słonecznych, które na Krecie operują wyjątkowo intensywnie.

Wakacje na Krecie – królestwo słońca

Kreta nie bez powodu często określana jest mianem „wyspy słońca”. Klimat panujący na wyspie sprzyja wypoczynkowi niemal przez 365 dni w roku, choć w okresie zimowym temperatury stabilizują się na poziomie kilkunastu stopni Celsjusza. Nie zmienia to faktu, że wakacje last minute na Kretę poza sezonem są równie świetnym rozwiązaniem jak wizyta na greckiej wyspie latem, kiedy temperatury często przekraczają 30 st. C. Największa grecka wyspa niezależnie od pory roku wita podróżnych niezwykle malowniczymi widokami okraszonymi pełnym słońcem, dlatego zawsze można liczyć na udany urlop w greckim klimacie.

Wczasy na Krecie – różnorodność plaż

Kreta to wręcz wymarzone miejsce dla miłośników kąpieli słonecznych – rajskie plaże ze złocistym piaskiem i krystalicznie czystą wodą zachęcają do plażowania, zwłaszcza że Grecy przywiązują ogromną wagę do utrzymywania porządku na wybrzeżach wyspy. To, co czyni plaże na Krecie tak wyjątkowymi jest ich różnorodność. W zależności od regionu greckiej wyspy, wybrzeże może przybierać formę kamienistą czy żwirową, co jest charakterystyczne zwłaszcza dla okolic miasta Chania położonego na północno-wschodnim krańcu Krety. Z kolei po zachodniej części wyspy turyści mogą podziwiać prawdziwy cud natury, czyli plażę Elafonisi z różowym piaskiem i płytką laguną. Mówiąc o wyspach na Krecie nie można nie wspomnieć o Vai, uznawaną za najbardziej urokliwą plażę na terenie tej greckiej wyspy. Biały piasek w połączeniu z bujną roślinnością i lasem palmowym tworzy wręcz obraz idylli.

Wycieczka na Kretę dla miłośników aktywnego wypoczynku

Na Krecie można wzbogacić się nie tylko o piękny odcień opalenizny, ale przede wszystkim poszerzyć swoją wiedzę o historii jednej z najsłynniejszych greckich wysp. Kreta skrywa bowiem wiele zabytków z czasów starożytnych, które niewątpliwie warto zobaczyć. Ruiny minojskiego pałacu w Knossos czy miasto Heraklion na północnym wybrzeżu wyspy to to niektóre z miejsc, które każdy turysta wybierający się na Kretę powinien odwiedzić.

Jeśli nie zwiedzanie i poznawanie lokalnej historii, to może sporty wodne? Tutaj zdecydowanie warto wybrać się w rejony miasta Chanii, a dokładniej do oddalonej od niej o ok. 50 km Falasarni, gdzie oczom podróżnych ukazuje się efektowna piaszczysta plaża, na której swoich sił w sportach próbują turyści z całego świata. W Falasarni można postawić swoje pierwsze kroki w nurkowaniu, windsurfingu czy jeździe na skuterach wodnych.

Ilość i różnorodność atrakcji dostępnych na Krecie pozwala spędzić zagraniczne wakacje niezależnie od preferowanej formy stylu podróżowania. Co więcej, wybierając ofertę https://www.traveligo.pl/last-minute można zafundować sobie niezapomniane wspomnienia nie nadwyrężając domowego budżetu.