Majonez bez jajek i mleka – dlaczego warto go kupić?

Dla większości osób majonez bez jajek i mleka może wydawać się naprawdę mało interesującym produktem, który nigdy nie będzie w stanie zastąpić według nich prawdziwego, czyli tradycyjnego majonezu, który tworzy sie z połączenia oleju, żółtek jaja oraz innych produktów. Dlaczego jednak warto kupić majonez bez jajek i mleka i gdzie można tego dokonać?

Gdzie udać się, gdy chcemy kupić majonez bez jajek i mleka?

Takie produkty wegańskie, jak majonez bez jajek i mleka są dostępne przede wszystkim w internecie. To tam możemy liczyć na ich największy wybór, gdyż oferta wegańska w sklepach stacjonarnych jeszcze się rozwija i nie zbliża się nawet tym, jak bardzo jest bogata to oferty tradycyjnego jedzenia dostępnego dla osób bez żadnych diet wykluczających produkty pochodzenia zwierzęcego.

Nie oznacza to jednak, że wegański majonez niskotłuszczowy nie jest dostępny w tradycjnych sklepach. Na jego wprowadzenie zdecydowały sie na przykład hipermarkety Auchan oraz Carrefour, które znajdziemy w średnich i dużych miastach, lecz czasami są otwierane nawet w tych nieco mniejszych, gdzie jest zapotrzebowanie na tego typu duży sklep spożywczy.

Dlaczego warto kupić majonez bez jajek i mleka?

Przede wszystkim na majonez bez jajek i mleka warto się zdecydować ze względu na jego skład. Jest on bowiem stworzony w 100% przy użyciu naturalnych i roślinnych składników. Do tego w jego składzie nie znajduje sie soja, laktoza oraz gluten, więc jest to produkt dobry nie tylko dla osób na diecie wegańskiej, ale też dla uczulonych na laktozę, co jest dość ważne, gdyż wbrew pozorom całkiem spory odsetek ludzi posiada nietolerancję laktozy.

Ponadto majonez bez jajek i mleka jest niskotłuszczowy. Dostępne są dwie wersje, jedna ma 20% zawartość tłuszczu, a w drugiej tłuszcz to 40% zawartości. Jest to wynik znacznie lepszy niż w tradycyjnym majonezie. To przekłada się z kolei na jego niższą kaloryczność, a także to, iż jest on znacznie zdrowszy dla nas. Nie można także zapominać o tym, że majonez bez jajek i mleka kupimy również w wersji o smaku curry, czosnku lub chilli.