Nadwaga. Dlaczego jest groźna i jak z nią walczyć?

dietetyk

Problem nadwagi dotyka niestety coraz więcej osób. Przebyte lub aktualne choroby, nieregularna praca, zła dieta, stres, brak aktywności fizycznej sprawiają, że mogą pojawiać się problemy ze zbyt dużą wagą. Ta, która znacząco przekracza normę wpływa nie tylko na negatywny komfort psychiczny, zagraża również naszemu zdrowiu oraz życiu. Pomoc profesjonalnego dietetyka, jak również innych specjalistów może okazać się zbawienna. Warto jednak pamiętać o tym, że to właśnie od nas zależy to, jaki efekt osiągniemy.


Każdy z nas powinien stale monitorować stan zdrowia oraz oczywiście nauczyć się tego, że w razie konieczności, zauważenia problemów lub jakiś niepokojących symptomów należy reagować oraz nie odkładać rozwiązania problemu na później. Taka sytuacja może bowiem doprowadzić do tego, że prosta z pozoru rzecz, pozostawiona sama sobie urośnie do rangi dużego kłopotu.

Jeżeli widzimy, że nasza waga niebezpiecznie rośnie, również powinniśmy zareagować. Im szybciej, tym lepiej. Oczywiście musimy brać pod uwagę fakt, że na nadwagę pracuje się bardzo długo oraz bardzo systematycznie, ale również często nie jest ona wyłącznie problemem błędnego żywienia czy braku ruchu, a przyjmowanych leków czy chorób, na które cierpimy. W takiej sytuacji bardzo ważne jest specjalistyczna konsultacja lekarska, najlepiej z lekarzem pierwszego kontaktu. Również niezbędna będzie pomoc takiego specjalisty, jak dietetyk.

Zobacz także:  https://superweb.com.pl/3-dobre-sposoby-aby-szybko-schudnac/

Dlaczego konsultacja z dietetykiem jest taka ważna?

Przede wszystkim musimy mieć na uwadze to, że sama rezygnacja z rzeczy smażonych czy wysoko kalorycznych nie przyniesie nam spodziewanego efektu. Przechodząc samodzielnie na dietę możemy popełnić szereg błędów, które będą skutkować zniechęceniem się do zdrowego trybu życia oraz powrót do nałogów.

Dietetyk, np. z kliniki https://fizjo-clinica.pl/ po pierwsze przeprowadzi z nami wywiad, na podstawie którego ustali, z jakimi problemami mamy do czynienia i jakie należy podjąć kroki, aby sytuację unormować. Dieta przede wszystkim będzie dopasowana do naszych potrzeb, do naszego stylu życia, do pracy, którą wykonujemy, ale również czynności, którymi zajmujemy się po pracy.

Umiejętne dopasowanie diety to niezwykle ważna kwestia, która sprawia, że poczujemy się bardzo komfortowo, nie będziemy głodni, nie będziemy również szukać przekąsek, aby zaspokoić chwilowy głów. To przełoży się po prostu na skuteczność diety.