O czym pamiętać kupując nieruchomość?

nieruchomosci

Chcąc kupić dom lub mieszkanie, zdecydowanie warto się do tego w odpowiedni sposób przygotować. Oprócz posiadania wystarczającej ilości gotówki, warto dokładnie sprawdzić dewelopera lub osobę sprzedającą, akt notarialny i księgę wieczystą, a także stan prawny nieruchomości (w przypadku rynku wtórnego). Wtedy będziemy mieli pewność, że nie zostaniemy oszukani.

Kupno nieruchomości. Na co trzeba zwracać uwagę?

Zakup nieruchomości to poważna inwestycja, a na pewno jedna z takich, które są najdroższe. Kupując dom lub mieszkanie powinniśmy przede wszystkim bardzo dobrze sprawdzić kupującego, aby upewnić się, że działa legalnie, ma uczciwe zamiary, a nieruchomość należy do niego i ma odpowiedni status prawny.

W przypadku, gdy dokonujemy zakupu nieruchomości z rynku pierwotnego, naszym obowiązkiem jest dokładne sprawdzenie dewelopera, a także zapoznanie się z umową, którą zawieramy. Warto dokładnie również sprawdzić projekt.

Bardziej skomplikowane sytuacja przy zakupie z rynku wtórnego. Gdy decydujemy się na kupno, musimy sprawdzić takie rzeczy, jak:

  • akt notarialny,
  • księga wieczysta
  • status prawny nieruchomości
  • zadłużenie nieruchomości lub jego brak
  • ilość osób zameldowanych w danym mieszkaniu
  • wysokość opłat.

Kupno nieruchomości w Bydgoszczy poprzez doświadczone biuro, na pewno pozwoli nam osiągnąć dobry efekt, jak również wynegocjować odpowiednią cenę, uniknąć kłopotów.

Wynajem mieszkań. Czy to dobra inwestycja?

Mieszkania możemy kupować nie tylko na własny użytek, ale również w cenach inwestycyjnych. Wynajem mieszkań w Bydgoszczy cieszy się dużą popularnością. Jeżeli mamy odpowiednie mieszkanie, w dobrym stanie technicznym, odpowiednio zaaranżowane, możemy je swobodnie wynająć i czerpać z tego tytułu korzyści.

Tu również bardzo dobrą metodą i współpraca z odpowiednim biurem nieruchomości, które wystawi naszą ofertę, a także poszuka odpowiedniego najemcy. Dużym plusem jest także bezpieczeństwo współpracy, pewność, że nie trafimy na osobę, która ma nieuczciwe zamiary.