Obrazy do malowania po numerach – od czego zacząć malowanie?

malowanie po numerach

Malowanie obrazów to sztuka, która często uważana jest, że mogą ją wykonywać tylko osoby uzdolnione w zakresie plastycznym. Jednak nie jest to prawda i zwykłe malowanie przynosi często wiele pozytywnych właściwości nawet dla zdrowia, pierwsze co można wyróżnić to efekt uspakajający i odstresowujący. Szczególnie dla początkujących poleca się malowanie po numerach, to technika, która polega na malowaniu akrylami na polach, które mają oznaczenie numerem. Dzięki numerowaniu pól jest się w stanie uzyskać dokładny efekt malowania, przez co cały obraz powstaje jako małe dzieło sztuki.

Podążanie za określonym schematem nie wymaga od osoby malującej dużej kreatywności ani pomysłowości, przy takiej pracy można się zrelaksować i wyciszyć, przez co staje się coraz bardziej popularna. Od czego, więc najlepiej zacząć malowanie po numerach?

Pierwsze kroki w malowaniu po numerach

Obrazy do malowania po numerach powstają najczęściej przy użyciu akryli, dzięki nim obrazy odznaczają się wysoko nasyconymi kolorami, a samo malowanie przynosi wiele frajdy. Samo przygotowanie do malowania nie jest trudne, wystarczy znaleźć dobrze naświetlone miejsce, oczyścić je z kurzu, wody i innych niepotrzebnych rzeczy, tak aby na miejscu pracy zostało tylko płótno, pędzel i farby akrylowe.

Następnie wystarczy ponumerować farby lub ułożyć je według numerów i malować w określonym schemacie zaczynając od pierwszego do ostatniego numeru. Dobrze jest zacząć od lewego rogu i przesuwać się w przeciwną stronę płótna, wtedy farby układane są w identyczny sposób, przez co efekt końcowy jest o wiele lepszy.

Co jeszcze warto wiedzieć o malowaniu po numerach?

Obrazy malowanie po numerach to oferta sklepu iPicasso, gdzie można zakupić już gotowe obrazy malowane po numerach jak i narzędzia i akcesoria do własnego tworzenia. Podczas zakupu płótna warto wybrać te najlepsze jakościowo, to na nich będzie opierała się cała włożona praca, dlatego muszą one być estetyczne i wytrzymałe.