Lampion – stylowy dodatek na wesele w plenerze

lampiony weselne

Ślub to najważniejsze wydarzenie w życiu młodej pary – ślubują miłość i wierność aż do śmierci. To chwila, która powinna zostać w pamięci nowożeńców. Wesele to  dodatek do uroczystości zaślubin, podczas którego następuje celebracja złożonej przysięgi. Warto pomyśleć o takich dekoracjach jak lampiony na wesele, które uzupełnią odświętny klimat i doskonale podkreślą wyjątkowy charakter tejże uroczystości.

Czym jest lampion?

Ojczyzną lampionów jest Azja. Tam się je wytwarzało na masową skalę i do dziś dzień cieszą się dużą popularnością jako element kultury ludowej tamtych terenów. Pierwotnie były to małe, papierowe balony wypełnione gorącym powietrzem, posiadające otwarte dno, gdzie umieszczało się  źródło ognia. Oryginalnie nazywany był mianem  tian deng i puszczany z okazji świąt lub podczas dobrej zabawy. W ten sposób upamiętniano to zdarzenie, podkreślano powagę tej chwili. Według miejscowych wierzeń, unoszący się w stronę nieba miał zabrać ze sobą problemy i troski a opadając w dół przynieść stamtąd dostatek i szczęście. Zostały jednak zakazane w wielu krajach gdyż mogą powodować pożary a spadające resztki zaszkodzić zwierzętom hodowlanym.

Lampiony na wesele

Z czasem pomysł na celebrację święta za pomocą lampionów zaczął się rozprzestrzeniać na wszystkie kraje świata. Sama forma lampionu zaczęła być modyfikowana. Choć jeszcze klasyczne ich zastosowanie puszczania w górę cieszy się powodzeniem, powoli się od niego odchodzi na rzecz bardziej trwałych rozwiązań. Dziś pełnią funkcję bardziej użytkową i są elementem dekoracyjnym wnętrza i przestrzeni. Zamiast się spalać zdobią i cieszą nasze oczy latami. Jednak przesłanie podkreślenia doniosłości chwili pozostało.

Wesele to czas, w którym świętujemy złożoną przysięgę. Lampiony na wesele pomogą stworzyć odpowiedni nastrój, atmosferę ciepła i bezpieczeństwa. Gdy nadchodzi zmierzch istnieje potrzeba oświetlenia miejsca zabawy. Gdy ma ona miejsce na zewnątrz idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie lampionów, których subtelny blask  nada magii temu co przeżywamy. Runek jest bardzo nasycony. Mamy do wyboru mnóstwo propozycji. Możemy zdecydować się na kolorowe, papierowe kule, które należy nałożyć jako abażur na żarówkę elektryczną. Da to przytłumione światło zabarwione delikatnym kolorem. Innym rozwiązaniem jest poustawianie w różnych miejscach dekoracyjnych latarni, w których źródłem światła będą zapalone świece. Uzyskamy wtedy trochę inny efekt. Oświetlenie będzie nieco silniejsze lecz jednocześnie wprowadzi romantyczny nastrój. Wybór należy do nas.