Policealna szkoła medyczna – kierunki. Dlaczego warto?

branża medyczna

Coraz większe zapotrzebowanie na pracowników branży medycznej powoduje, że na rynku pojawiają się nowe szkoły zajmujące się przygotowywaniem ich do pracy. Obecnie dużym powodzeniem cieszą się policealne szkoły medyczne. Jakie kierunki oferują? Dlaczego warto skorzystać z ich oferty?

Kogo kształci policealna szkoła medyczna?

Zazwyczaj szkoły medyczne kojarzone są z zawodem lekarze, jednak w placówkach tego typu mogą kształcić się także osoby na inne stanowiska.

Wśród dostępnych szkół podejmujących kształcenie w kierunkach medycznych znajdują się policealne szkoły medyczne. Tego typu placówki zajmują się kształceniem osób posiadających wykształcenie średnie, które chciałyby uzyskać pewny fach.

Policealna Szkoła Medyczna Kraków – z oferty policealnych szkół medycznych można skorzystać również w Krakowie, gdzie do dyspozycji absolwentów szkół średnich jest szeroka gama kierunków.

Policealne szkoły medyczne – kierunki

Szkoły medyczne kształcą swoich uczniów w różnych kierunkach, na które istnieje obecnie duże zapotrzebowanie na rynku pracy. Wśród najczęściej wybieranych kierunków znajdują się poniższe:

Higienistka i asystentka stomatologiczna

Zdobycie wykształcenia w tym kierunku daje szansę na zatrudnienie w gabinecie stomatologicznym. Praca higienistki i asystentki polega na wykonywaniu drobnych procedur stomatologicznych oraz na asystowaniu stomatologowi podczas prowadzenia zabiegów.

Technik farmaceutyczny

Aby pracować w aptece, należy posiadać odpowiednie wykształcenie. Można zdobyć je podczas studiów w kierunku farmaceutycznym, ale również w policealnej szkole medycznej w kierunku technika farmaceutycznego.

Technik dentystyczny

Osoba z tytułem technika dentystycznego posiada kwalifikacje do wykonywania oraz do naprawy wyrobów medycznych używanych w gabinetach dentystycznych. Zajmuje się między innymi prowadzeniem usług w zakresie jak protetyka dentystyczna, ortodoncja, epitezy twarzy.

Technik elektroradiolog

Diagnostyka obrazowa jest jedną z popularnych metod prowadzenia badań pacjentów. Włącza ona szeroką gamę technik, między innymi RTG, EKG, rezonans magnetyczny, tomografię komputerową, mammografię czy spirometrię. Technik elektroradiolog dysponuje wiedzą do prowadzenia powyższych badań.

Kto może rozpocząć naukę w policealnej szkole medycznej?

Aby rozpocząć naukę w szkole medycznej, konieczne jest spełnienie odpowiednich wymogów.

Naukę mogą rozpocząć absolwenci szkoły średniej – także osoby bez świadectwa dojrzałości. Konieczne jest także wypisanie wniosku o przyjęcie do szkoły oraz dostarczenie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do nauki.