Jak wybrać firmę sprzątającą biura? 5 ważnych porad dla przedsiębiorców

firma sprzątająca

Gdy samodzielne sprzątanie biura nie wchodzi w grę, warto zdecydować się na powierzenie tych czynności w ręce osób, które mają w tym większe doświadczenie. Kogo wybrać? Oto nasz poradnik, z którym możesz łatwo i szybko wybrać dobrą firmę sprzątającą!

Zakres usług w firmie sprzątającej

W pierwszej kolejności firm sprzątająca powinna być dobrana pod kątem zakresu świadczonych przez nią usług. Tutaj każdy zamawiający może mieć nieco inne wymagania, które dotyczą zarówno stale realizowanych prac, jak i tych wykonywanych sporadycznie.

Dobra firma sprzątająca powinna zaoferować usługi w poniższym zakresie:

  • ścieranie kurzu oraz innych zabrudzeń z powierzchni

  • odkurzanie i mycie podłóg twardych

  • odkurzanie i pranie wykładzin dywanowych

  • kompleksowe sprzątanie łazienek, kuchni, pomieszczeń socjalnych

  • mycie okien oraz zmywanie innych przeszkleń, na przykład drzwi, ścianek działowych

  • wymiana materiałów eksploatacyjnych – papiery, ręczniki papierowe i inne

  • dbanie o zieleń w biurze

Godziny obsługi klienta

Firmy sprzątające prowadzą swoje usługi w określonych godzinach. Niektóre z nich działają tylko po południu, inne również mogą zaoferować obsługę w nocy.

Warto zatem zwrócić uwagę, w jakich godzinach dostępna jest firma sprzątająca, aby można było dopasować ją do pracy biura.

Sposób świadczenia usług

Usługi sprzątające najczęściej oferowane są w dwóch wariantach – na życzenie, czyli doraźnie, a także według harmonogramu.

Harmonogram pozwala na uzyskanie stałej pomocy przy utrzymaniu porządku w biurze. Pracownicy firmy mogą wtedy przychodzić do niego w określonym czasie i wykonać zlecone roboty.

Dodatkowo pracownicy mogą także wykonywać usługi dodatkowe na zlecenie, na przykład jak mycie szyb czy pranie wykładzin i tapicerek.

Cennik usług sprzątania

Chociaż nie jest ona najważniejszy, to jednak warto również sprawdzić znajdujące się w nim pozycje. Gdy do wyboru będą dwie firmy o podobnej jakości obsługi i renomie, wtedy można po prostu wybrać tą, której usługi będą tańsze.

Gdy poszukiwana jest tania firma sprzątająca Gliwice Alpineco mogą zaprezentować dostęp do wielu różnych firm prowadzących usługi w przystępnych cenach. Dzięki temu nawet mniejsze przedsiębiorstwa mogą korzystać z fachowej obsługi.

Komentarze klientów

Podczas wybierania firmy sprzątającej nie można zapominać również o tym, by sprawdzić opinie na jej temat. Teraz można zapoznać się z nimi online na stronach WWW firm sprzątających lub można sprawdzić je online na innych stronach, by dowiedzieć się, czy dana firma jest godna zaufania.