Pomoce dydaktyczne na różnych etapach kształcenia

ksztalcenie dziecka

W pomocach dydaktycznych najważniejsze jest to, aby były one praktyczne i dopasowane do wieku dziecka. W żłobku na przykład potrzebne są pacynki, zabawki grające, śpiewające, gry edukacyjne dla dzieci do 2 roku życia. Często wybierane są drewniane elementy, które są nie tylko bezpieczne, ale również wytrzymałe na ewentualne uszkodzenia. Z tego materiału są dostępne chodziki/pchacze, przy pomocy których maluchy ćwiczą umiejętność samodzielnego chodzenia. Do żłobków kupuje się poza tym domki dla lalek, zabawkowe narzędzia majsterkowicza dla chłopców, czy tablice sensoryczne skupiające uwagę dzieci na dość długi czas.

Pomoce dydaktyczne do przedszkola i szkoły podstawowej

Jeśli chodzi o pomoce dydaktyczne do przedszkola, nie może pośród nich zabraknąć tych ułatwiających naukę pisania i czytania. Dlatego popularne są literki drewniane, magnetyczne, plastikowe, piankowe. Maluch może układać z nich pojedyncze słowa, w kolejnych etapach rozwoju pełne zdania. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku cyfr, na których dzieci uczą się podstawowych działań matematycznych i pozyskują umiejętności liczenia. W przedszkolu nie powinno brakować książeczek z wieloma kolorowymi obrazkami, skupiają one skutecznie dzieci. Serią pomocy dydaktycznych, która jest popularna od długiego czasu stanowi „Pucio”. Zostały wydane zarówno książki dla dzieci, jak i ciekawe gry wzbudzające zainteresowanie przedszkolaków. Niektóre z nich ćwiczą pamięć, inne koncentrację, a jeszcze inne zdolności sensoryczne i motoryczne. Pomoce dydaktyczne w postaci tablic magnetycznych oraz kredowych są równie potrzebne. Zarówno w przedszkolach, jak i szkołach podstawowych, są one potrzebne do ćwiczenia pisowni, rysowania szlaczków i liczenia. To wszystko i jeszcze więcej jest dostępne na stronie Edusklep.pl.

W co powinny być wyposażone szkoły średnie?

Rozpoczynając naukę w szkole średniej wielu młodych ludzi zastanawia się, czy na pewno sobie w niej poradzi. Przy zaangażowaniu i chęci do nauki z pewnością nie będzie to tak bardzo trudne. Etap szkoły średniej jest bardzo ważny, od postępów w edukacji zależy dalszy los uczniów, to czy dostaną się na wymarzone studia. Do zgłębiania wiedzy potrzebne są pomoce dydaktyczne, oddzielne dla każdego z przedmiotów. Dane statystyczne są właściwie jednomyślne i wskazują, że największe trudności generują przedmioty ścisłe – matematyka, chemia, fizyka, biologia. Na szczęście może się to zmienić dzięki planszom przedstawiającym najważniejsze zagadnienia. Niektóre z nich mają dołączoną płytę, na której znajdują się materiały dodatkowe. Pomoce dydaktyczne są również niezbędne do nauki języków obcych oraz przedmiotów humanistycznych: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie. W technikach i szkołach zawodowych przydatne jest wsparcie multimedialne z zakresu przedmiotów przygotowujących uczniów do rozpoczęcia ścieżki zawodowej. To właśnie z wszystkich wymienionych powodów warto regularnie odwiedzać stronę Edusklep.pl i sprawdzać, czy pojawiają się w niej nowości edukacyjne.