Przeprowadzka nocą – czy to dobry pomysł?

przeprowadzka

Każdy kto choć raz w życiu przeprowadzał się do nowego miejsca zamieszkania czy też zmieniał lokalizację swojego biznesu doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak dużym jest to wyzwaniem. Przeniesienie mebli i rzeczy prywatnych wymaga sporo wysiłku i wcześniejszego zaplanowania całego przedsięwzięcia. Zdecydowanie łatwiej jest do tego celu zatrudnić fachowców. A w jakich sytuacjach zaleca się rozważyć przeprowadzkę nocą? Odpowiadamy w artykule.

Kiedy warto zdecydować się na przeprowadzkę nocą?

Większość działań związanych z relokacją z oczywistych względów przebiega za dnia. A co, jeśli nie możemy pozwolić sobie na przestój w biznesie i nie chcemy zamykać biura czy lokalu usługowego na czas zmiany lokalizacji? W takich przypadkach najlepiej skorzystać z usług przeprowadzki nocą, które obecnie oferuje wiele firm przeprowadzkowych. Takie rozwiązanie sprawdza się także wówczas, gdy przenosiny z różnych względów mają być objęte tajemnicą. Nocą są też mniejsze problemy z parkowaniem, a trasy są bardziej przejezdne. Przeprowadzkę nocą często wybierają firmy, które mają swoją siedzibę w prestiżowych biurowcach. Dzięki temu można uniknąć bałaganu i zamieszania w reprezentatywnych częściach wspólnych obiektu.

Zalety korzystania z firm przeprowadzkowych

Niektórzy, chcąc zaoszczędzić, wolą samodzielnie przenieść swoje rzeczy w nowe miejsce. Praktyka pokazuje jednak, że zwykle jest to o wiele trudniejsze niż się początkowo wydaje. Zazwyczaj trzeba poprosić o pomoc znajomych lub rodzinę i wykonać kilka kursów samochodem. Do tego dochodzi dźwiganie ciężarów i poświęcenie wielu godzin pracy. Do najważniejszych zalet korzystania z firm przeprowadzkowych zalicza się:

  • szybką realizację,
  • fachowe zabezpieczenie ładunku,
  • możliwość wykorzystania specjalnego sprzętu,
  • transport ładunków o różnych gabarytach,
  • wygodę.

Coraz więcej przedsiębiorstw tego typu na rynku podejmuje się też realizacji zleceń w nocy.

Jak znaleźć dobrą firmę przeprowadzkową?

Profesjonalizm firmy przeprowadzkowej można dziś bardzo szybko zweryfikować. Wystarczy, że mamy pod ręką telefon z dostępem do internetu. Dobrym sygnałem jest zawsze szczegółowy opis oferty na stronie internetowej. Jednocześnie, gdy dane przedsiębiorstwo w ogóle „nie istnieje w sieci” może to być dość podejrzane. Poza tym, warto sprawdzić opinie wcześniejszych klientów w internecie i mediach społecznościowych. Na terenie Trójmiasta i okolic jedną z polecanych firm jest Yellow Transport – firma transportowa. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w zleceniach transportowych i przeprowadzkowych.