Spacerówka na trudny teren – jak znaleźć odpowiednią?

wozek spacerowka

Czy bardzo trudno jest dopasować wózek dla dziecka? Niekoniecznie, choć powinniśmy zwrócić uwagę na przykład, czym charakteryzuje się spacerówka. Może być wyzwaniem, jeżeli chodzi o trudny teren. Powinna posiadać odpowiednio koła, a także amortyzację. Kluczowe także będą hamulce i solidna rama.

Najważniejsze cechy spacerówek na trudny teren

Obecnie dostępne mamy w sklepach najróżniejsze wózki, które mogą być dedykowane na różne warunki. Mogą to być typowe miejskie spacerówki lub te, które wykorzystywane będą w trudnym terenie. Wiadomo przecież, że czasami możemy wybrać się z dzieckiem do lasu lub nawet na jakieś niewielkie wzniesienia. Trzeba jednak zwrócić uwagę wówczas na to, aby spacerówka na trudny teren posiadała odpowiednie koła. Będą nieco większe i pompowane. Dzięki temu gwarantowana jest dobra amortyzacja i stabilność. Należy unikać kół plastikowych, które na nierównościach mogą szybko ulec uszkodzeniu.

Jedną z ważniejszych kwestii będzie także wykorzystanie w niektórych modelach amortyzatorów, które są regulowane. Wówczas spacerówkę można dopasować do bardzo zróżnicowanych powierzchni. Nie mniej ważną cechą będą hamulce, dzięki którym będzie można bardzo skutecznie kontrolować prędkość, co na nierównym terenie zapobiegnie przewróceniu wózka.

Spacerówka powinna mieć dodatkowe wyposażenie

Bardzo ważnym atrybutem takich produktów jest rama, która musi być wykonana z materiałów, które są bardzo wytrzymałe. Najlepiej, jeżeli będzie to aluminium albo stopy metali, które są w stanie wytrzymać trudne warunki. Dodatkowo tak samo, gdy wybieramy fotelik samochodowy dla niemowlaka albo leżaczek, czy też właśnie spacerówkę, zwracajmy uwagę na dodatkowe wyposażenie. Dobrze, jeżeli zapewniona będzie osłona przeciwdeszczowa oraz kieszenie na akcesoria, a także adaptery właśnie do fotelika samochodowego.

Kluczową kwestią jest także waga. Spacerówka taka nie może być zbyt ciężka, ponieważ musimy mieć zapewnioną łatwość manewrowania w trudnym terenie, a czasami trzeba nawet taki wózek podnieść i kawałek przenieść.