Spływ Tanwią – pomysł na aktywny wypoczynek

splyw kajakowy

Dziś wiele osób lubi aktywnie spędzać czas. Form aktywności fizycznej jest sporo, a każdy wybiera to, w czym czuje się najlepiej. Nie sztuką jest się zmęczyć ponad własne siły, lecz spędzić czas aktywnie i czerpać z tego radość. Jednym z pomysłów na aktywny wypoczynek jest udanie się na spływ kajakowy. Warto wiedzieć wszystko na ten temat, aby się przekonać, czy to aktywność dla nas.

Czym jest spływ kajakowy?

Wyjątkowa w kajakach jest przede wszystkim różnorodność, jeśli chodzi na przykład o krajobrazy. Jeśli zdecydujemy się na taką aktywność, możemy być zdziwieni, że za każdym meandrem rzeki czekać będzie na nas diametralnie inny krajobraz. Z poziomu kajaka możemy dostrzec wiele pięknych rzeczy, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi. Spływ Tanwią to niesamowite przeżycie, którego powinien doświadczyć każdy

Dla ludzi, którzy nigdy nie brali udziału w spływie kajakowym, nie wydaje się to trudne. Jednakże, kiedy przychodzi co do czego, jesteśmy wykończeni. Machanie wiosłami to duże obciążenie dla naszych ramion i na pierwszy raz nie powinniśmy się zbytnio forsować i nie wybierać długich tras.

Jeśli chcemy wybrać się pierwszy raz na kajaki, najlepiej, aby towarzyszyły nam osoby, które mają już doświadczenie w tej sprawie. Wówczas będziemy dobrze przygotowani, a całość przebiegnie bezproblemowo. Warto także poczytać trochę na temat spływów kajakowych przed wyruszeniem w trasę.

O czym warto pamiętać wybierając się na spływ kajakowy?

Wybierając się na spływ kajakowy, powinniśmy wiedzieć o kilku ważnych rzeczach. Uzależnione jest to od tego, w jak daleką trasę się oczywiście wybieramy. Warto zabrać komplet ciuchów i najlepiej jest być ubranym na cebulkę. Zawsze bowiem istnieje ryzyko, że się zamoczymy lub wpadniemy do wody.

Dobrze jest także zabrać prowiant ze sobą, ponieważ nie wszędzie, gdzie się zatrzymamy, będzie możliwość kupienia czegoś do jedzenia. Poza tym powinniśmy mieć przy sobie specjalny sprzęt, na przykład namiot, abyśmy mieli gdzie spać. Jeśli spływ kajakowy jest zorganizowany, istnieje też możliwość noclegu na jakichś kwaterach. Wszystko jest kwestią zorganizowania.