Trawniki przydomowe – jak o nie dbać?

trawnik przy domu

Wygląd terenu wokół domu można poprawić na wiele różnych sposobów. Duże znaczenie ma estetyczny trawnik, na który decyduje się sporo osób – jest zdecydowanie najprostszym rozwiązaniem. Trawa wymaga jednak dbania o jej kondycję podobnie jak inne rośliny ogrodowe.

A może trawnik z rolki?

Piękne trawniki w Warszawie nie powstają w ciągu kilku dni. Są trudne do stworzenia i utrzymania, ale jeśli już się to uda, można być z siebie dumnym. Trzeba dbać zarówno o właściwe przygotowanie gleby, jak i późniejsze regularne wykonywanie prac np. podlewania, odchwaszczania.

W sytuacji, gdy trawnik nie wygląda dobrze mimo starań, można go dosztukować lub nawet zastąpić trawą z rolki. Producent trawy w rolkach oferuje takie rozwiązanie klientom prywatnym lub właścicielom budynków użytkowych. Położona trawa zaczyna normalnie rosnąć, jest gęsta i wygląda efektownie.

Trawa z rolki na podwórko i do ogrodu

Dbanie o trawnik okazuje się trudne i można szybko się zniechęcić. Inaczej jest, gdy przed domem zostanie położona trawa odporna na deptanie, z rolki. Trawę można normalnie „użytkować” – co w przypadku sianego trawnika byłoby trudne zwłaszcza np. dla rodzin z dziećmi.

Obecnie coraz częściej w takich sytuacjach kupuje się trawnik w rolce. Gotowe, już zabezpieczone w odpowiedni sposób pasma wysianej trawy od razu zmieniają wygląd danego obszaru. Deptanie nie szkodzi lub szkodzi dużo mniej niż w przypadku trawnika, który tworzy się krok po kroku samodzielnie.

Efektownie wyglądająca darń rolowana

Najłatwiej jest wyhodować oraz położyć trawę na równym, gładkim terenie. W takim przypadku sprawdzi się efektowny trawnik dywanowy lub dowolne inne rozwiązanie z rolki. Nowoczesne propozycje można jednak z powodzeniem zastosować też w trudniejszych miejscach, np. na pofałdowanym, różnie ukształtowanym podwórku.

Podsumowując, obecnie ładny trawnik może być wynikiem zastosowania – częściowo lub w całości – trawy rolowanej. Oszczędność czasu i pracy pozwoli na zajęcie się innymi sprawami.