Uszczelnienia na wymiar. Zamów uszczelki u sprawdzonego producenta!

uszczelki

Nie możesz dopasować odpowiednich typów uszczelek do konkretnego urządzenia albo instalacji? Zamów je na wymiar! Teraz takie usługi oferuje wielu polskich producentów materiałów uszczelniających. Zobacz, co znajduje się w ich asortymencie i jak złożyć zamówienie na uszczelki wykonane na wymiar!

Kiedy trzeba zamówić uszczelki na wymiar?

W sprzedaży dostępne są różne gotowe uszczelki pod kątem ich wymiarów, kształtów oraz zastosowanych materiałów. Często oferowane są one z konkretnym zastosowaniem, na przykład do określonych modeli maszyn, pojazdów czy instalacji.

Może jednak zdarzyć się, że konkretne uszczelki gotowe nie pasują do danego miejsca, dlatego w takiej sytuacji konieczne będzie zamówienie ich na wymiar. Taką usługę może zaoferować producent uszczelnień, który przygotuje dla klienta odpowiedni rodzaj uszczelki na wymiar ze wskazanego typu materiału.

Uszczelki na zamówienie – co oferują producenci?

Firmy zajmujące się produkcją uszczelek mogą zaoferować klientom różne rodzaje materiałów, które wykonują na zamówienie.

Wśród często wybieranych uszczelek produkowanych na wymiar znajdują się uszczelki płaskie o zróżnicowanych kształtach, uszczelki krawędziowe oraz profilowe, a także oringi. Są to uszczelki posiadające szerokie zastosowanie, które używane są między innymi do uszczelniania instalacji, maszyn, pojazdów.

Przy składaniu zamówienia producent uszczelnień może wykonać je z różnych typów materiałów, dlatego też trzeba uwzględnić wtedy miejsce pracy uszczelki. W zależności od zastosowanego materiału może ona uzyskać wtedy większą lub mniejszą odporność na chemikalia, niskie albo wysokie temperatury oraz inne czynniki zewnętrzne.

Jak zamówić uszczelki bezpośrednio u producenta?

Aby założyć zamówienie na uszczelki u producenta, trzeba przekazać mu projekt uszczelki, którą chcemy zakupić, a także uzgodnić szczegóły związane z jej materiałem, czasem realizacji, nakładem.

Takie informacje producent uszczelnień bardzo często podaje bezpośrednio na swojej stronie internetowej, gdzie można znaleźć dokładne informacje dotyczące składania zamówień.

Najczęściej konieczne jest przygotowanie projektu uszczelki, który ma mieć format elektroniczny w 3D, natomiast w przypadku uszczelek płaskich oraz o prostej budowie często może być to też zwykły projekt na kartce lub projekt 2D.

Czas realizacji zamówienia przez producenta uszczelnień zależny jest przede wszystkim od nakładu, wybranego materiału oraz od uzgodnionych terminów. Istnieje też możliwość ekspresowej produkcji uszczelek.