Windy panoramiczne – jakie są ich zalety?

panoramiczne windy

Miarą współczesnego, nowoczesnego budownictwa są windy panoramiczne. Coraz częściej buduje się przy wielkich biurowcach. Mają one wiele zalet, dlatego też nie dziwi popularność takiego rozwiązania, które stosowane jest w nowoczesnych biurowcach, galeriach handlowych czy w zabytkowych budowlach.

Czym są windy panoramiczne?

Windy panoramiczne, inaczej zwane windami szklanymi to rodzaj dźwigu osobowego, które bardzo często pojawia się w nowoczesnym budownictwie. Jest to opcja, która łączy w sobie niezwykłą estetykę, z funkcjonalnością i dekoracyjnością. Winda wykonana ze szkła może przyjmować różne formy. Może występować w kształcie prostokąta, wielokąta lub o zaokrąglonych kształtach. 

Jest ona wykonana z dużej ilości szklanych elementów. Może mieć jedynie przeszklony sufit lub podłogę lub była cała przeszklona. Wykonana ze specjalnie wzmocnionego materiału, spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa. Szklane windy muszą być wytrzymałe i spełniać wymagania jakościowe.

Zalety wind panoramicznych

Mówiąc o windach panoramicznych, które oferuje firma Nam-Lift sp.z.o.o., w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na ich walor estetyczny. Zgrabnie wkomponowują się w otoczenie, dzięki czemu wpływają na ostateczny wygląd elewacji. Stanowią ciekawe architektoniczne urozmaicenie, zwiększając prestiż nieruchomości. Windy panoramiczne dają możliwość podziwiania widok, podczas podróży nimi. Dźwig osobowy zewnętrzny to doskonały sposób na zapewnienie wygodnego transportu dla mieszkańców oraz na oszczędność miejsca na klatce schodowej, co ma duże znaczenie dla współczesnego budownictwa mieszkalnego. 

Osadzenie wind panoramicznych na zewnątrz budynku jest rozwiązaniem niezwykle praktycznym. Pozwala na uniknięcie kłopotliwych ingerencji w konstrukcję budynku. To idealne rozwiązanie dla wiekowych budynków, których konstrukcja jest dosyć stara. Windy panoramiczne, są więc doskonałym sposobem na modernizacje budynków.  Podczas montażu wind panoramicznych, inwestor może wybrać stopień ich przeszklenia i kształt.