Wycieczka dwudniowa do Karpacza

Dwudniowa wycieczka do Karpacza

Jako osoby coraz bardziej zapracowane często nie jesteśmy stanie wygospodarować sobie tygodnia wolnego czasu na odpoczynek i regenerację. Tygodniowy wyjazd nad morze, czy też w góry oczywiście mógłby nam pomóc oczyścić umysł ze złych emocji i nadmiaru stresu. Jednak jeśli nie jesteśmy w stanie zapewniać sobie tygodniowej eskapady to wcale nie stoimy na straconej pozycji. Są bowiem w Polsce miejsca gdzie można miło spędzić czas, dysponując zaledwie dwoma dniami wolnymi. Takim miejscem jest bez wątpienia Karpacz. Ta niewielka miejscowość wypoczynkowa u stóp Karkonoszy kusi wieloma atrakcjami, ale przede wszystkim pięknymi widokami, specyficznym klimatem i górskim powietrzem. Wycieczka dwudniowa do Karpacza to świetny sposób na aktywne spędzenie weekendu.

Co warto zobaczyć w Karpaczu?

Choć Karpacz jest stosunkowo niewielką miejscowością, to jednak w samym miasteczku i okolicach możemy liczyć na szereg atrakcji, a także kilka ciekawych miejsc do zobaczenia. Przede wszystkim warto wybrać się do samego centrum miasta. Możemy tutaj pospacerować deptakiem i zajrzeć do kilku klimatycznych restauracji i knajp. Oczywiście musimy skosztować oscypków oferowanych przez ulicznych sprzedawców. Z centrum możemy się skierować do zapory nad rzeką Łomnicą. Możemy tutaj liczyć na bardzo atrakcyjne widoki. Następnie warto udać się do świątyni Wang. Ten drewniany kościółek jest niemalże ikona Karpacza. Swego czasu został przywieziony aż z Norwegii i tutaj na miejscu złożony. Stanowi niewątpliwie ciekawy przykład budownictwa sakralnego, wręcz unikatowego. Jeśli spacer po Karpaczu nas nie wyczerpie możemy również udać się do pobliskiego Western City. To rozrywka w czystej postaci. Zwłaszcza jeśli podróżujemy z dziećmi, to z pewnością dla nich będzie to nie lada atrakcją.

Wycieczka dwudniowa do Karpacza – wejdź na Śnieżkę!

Jednak pobyt w Karpaczu to przede wszystkim możliwość chodzenia po górach i podziwiania wspaniałych widoków. Zdecydowanie warto wejść na najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę. To wyprawa, którą możemy z powodzeniem odbyć w ciągu jednego dnia. Tylko musimy mieć na uwadze długość dnia. Jesienią, kiedy zmrok zapada dość szybko, na taką wyprawę trzeba wyjść możliwie jak najszybciej, żeby zejść z gór jeszcze przy świetle dziennym. To kwestia naszego bezpieczeństwa. Do wyboru mamy kilka atrakcyjnych szlaków. Zdecydowanie najtrudniejszy jest szlak czerwony, który zimą jest całkowicie zamykany. Podróżując tym szlakiem możemy odwiedzić schronisko nad Łomiczką, a także symboliczny cmentarz osób, które zginęły w górach.

Znacznie łatwiejsze wejście na Śnieżkę rozpoczyna się tuż przy świątyni Wang. Po drodze możemy odwiedzić dwa schroniska – Samotnię i Strzechę Akademicką. Zwłaszcza piękne widoku możemy podziwiać przy Samotni, która znajduje się przy kotle Małego Stawu. Niewątpliwie miejsce jest bardzo urokliwe. Tu przed wejściem na sam szczyt mamy jeszcze jedno schronisko – Dom Śląski. Atakowanie szczytu nie jest specjalnie trudne tym bardziej, że do wyboru mamy dwa szlaki do podejścia – stromy i bardziej łagodny, który okala szczyt. Na samej górze czeka zaś na nas naprawdę przepiękna panorama do podziwiania.