Złamany klucz w zamku i co teraz?

zlamany klucz

Złamany klucz w zamku do drzwi to wcale nie taka rzadka sytuacja, jak mogłoby się to wydawać. Jest sprawą oczywistą, że w pierwszej chwili całe zdarzenie nie wygląda kolorowo. Jeżeli mamy już doświadczenie w tego typu sytuacjach, możemy pokusić się o ostrożne awaryjne otwieranie drzwi. Nigdy jednak amatorskie działania nie dają stuprocentowej gwarancji, że nam się powiedzie. Na szczęście istnieje jeszcze o wiele bardziej sprawdzone rozwiązanie – Pogotowie ślusarskie.

Usługi awaryjnego otwierania mieszkań w Pogotowiu zamkowym

Dobry ślusarz poradzi sobie ze złamanym kluczem w zamku bez najmniejszego kłopotu, nie naruszając przy tym delikatnego mechanizmu. Sprawny fachowiec działa bowiem bezinwazyjnie, co jest wpisane w specyfikę tej pracy. W przeciwieństwie do amatorskich działań ślusarz wykona awaryjne otwieranie drzwi wejściowych, nie zostawiając przy tym więcej szkód, niż było na początku. Złamany klucz w zamku to w ostatnim czasie coraz częstsza przyczyna korzystania z usług Pogotowia ślusarskiego.

Złamany klucz w zamku to jeszcze nie koniec świata

Nikt z nas raczej nie spodziewa się tego, że sytuacja ze złamanym kluczem w zamku może spotkać właśnie jego. Gdy jednak już tak się stanie – warto zachować zimną krew i trzeźwy umysł. Tylko podchodząc do sprawy racjonalnie, być może uda nam się otworzyć zablokowany zamek. Szarpiąc jednak za klucz, niczego nie wskóramy. Być może potrzebne będzie awaryjne otwieranie mieszkania. Zanim jednak się tak stanie, spróbujmy wykonać jeden ze sprawdzonych sposobów, czyli wypchać klucz. Choć metoda ta sama w sobie nie jest trudna, trzeba jednak zachować ostrożność. Niestety ma też ona swój zasadniczy minus – sprawdzi się tylko wówczas, gdy złamany klucz w zamku znajduje się w otwartych drzwiach, a my mamy przy sobie zapasowy klucz. Wtedy można spróbować wypchnąć tę część klucza, która utkwiła w drzwiach. Wystarczy z drugiej strony włożyć do połowy drugi klucz, a następnie stuknąć go czymś, co akurat mamy pod ręką. Jeżeli ta metoda się nie powiedzie, to nie pozostaje nam nic innego, jak kontakt z Pogotowiem zamkowym.

Dobry ślusarz rozwiąże każdy problem z zamkiem

Jeśli nie czujemy się pewni, to zamiast bawić się samemu w ślusarza, poczekajmy na przyjazd fachowca. Doświadczony ślusarz potrafi ocenić, czy konieczne będzie awaryjne otwieranie drzwi. Prawdziwy fachowiec ma w zanadrzu kilka sposobów na złamany klucz w zamku i możemy być pewni, że zrobi wszystko, by praca przebiegła bezinwazyjnie. Dokładność, z jaką pracują profesjonalni ślusarze, to z kolei gwarancja tego, że po skończonej pracy nie zobaczymy śladu ani w drzwiach, ani w mechanizmie zamka. Będziemy za to mogli spokojnie wejść do domu. Każdy ślusarz z Pogotowia zamkowego legitymuje się dodatkowo specjalną kartą policyjną, możemy być więc pewni, że usługa została wykonana w pełni bezpiecznie, a z naszego domu nazajutrz nie znikną żadne rzeczy. Pogotowie ślusarskie działa przez 7 dni w tygodniu o każdej porze i nawet w święta. Możemy być zatem pewni, że w razie niespodziewanej sytuacji, nie zostaniemy z tym problemem sami.