3 sposoby, aby chronić prywatność w mieszkaniu

Ochrona prywatności we własnym mieszkaniu

Mieszkanie w apartamentowcu niesie za sobą wiele zalet, ale jednocześnie sprawia, że bardziej musimy dbać o swoją prywatność – zwłaszcza wtedy, gdy niedaleko jest okno sąsiadów. Zachowanie prywatności to prosta droga do spokojniejszego życia.

Decydując się na zakup mieszkania w popularnych apartamentach trzeba się liczyć z tym, że nie będziemy mieli tyle prywatności, co w przypadku posiadania domu jednorodzinnego wraz z ogrodem. Bliska obecność sąsiadów – zarówno na klatce schodowej, jak również tych, którzy wieczorem lubią spoglądać w okna sąsiadów po pewnym czasie może być irytująca – zwłaszcza wtedy, gdy sąsiedzi zbyt mocno interesują się życiem prywatnym innych. Aby chronić własną prywatność można stosować rolety, zasłony, żaluzje bądź folie okienne.

Nowoczesne folie okienne

Folie okienne, które jednocześnie mogą być foliami przeciwsłonecznymi doskonale zabezpieczają wnętrze mieszkania przed wzrokiem sąsiadów. Chronią naszą prywatność 24 godziny na dobę, a jednocześnie pełnią wiele innych funkcji, wśród których można wymienić chociażby:

– dodatkowe zabezpieczenie szyb przed stłuczeniem,
– brak nagrzewania się szyb,
– zmniejszenie nasłonecznienia, a tym samym utrzymania prawidłowej temperatury,
– brak konieczności stosowania zasłon, rolet,
– przyjemne ograniczenie światła słonecznego.

Folie okienne są lekkie, wytrzymałe, praktyczne, proste w montażu oraz odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Zobacz także: https://www.otopr.pl/proste-triki-na-upal-w-domu/

Rolety i żaluzje

Alternatywą dla folii okiennych i przeciwsłonecznych są oczywiście żaluzje i rolety. Choć wyglądają oczywiście bardzo elegancko to montuje się je wewnątrz pomieszczeń, a nie na zewnątrz. Pozostaje wiec problem mocnego nagrzewania się szyb w sezonie letnim. Dodatkowo zaciągnięte rolety i żaluzje całkowicie odcinają dopływ światła słonecznego do wnętrza pomieszczenia. Dodatkowo należy pamiętać o tym że wymagają regularnego czyszczenia i bez problemu mogą zostać uszkodzone.

Firany i zasłony

Wciąż bardzo dużą popularnością cieszą się zasłony i firany. To klasyczne rozwiązanie wymaga jednak montażu karnisza, co jest często utrudnione poprzez materiał, z którego są wykonane sufit i ściany. Minusem takiego rozwiązania jest wysoki koszt całkowity (karnisz, zasłony, firany), trudności montażowe, a także konieczność częstego prania. Zasłony i firany nie są również wskazane dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie.