Bluza – najlepsza przyjaciółka każdej kobiety

wybor bluzy

Jeszcze do niedawna bluza kojarzyła się ze strojem sportowym, zarezerwowanym do wyjścia na siłownię, na bieżnię bądź stadion. Ewentualnie kiedy humor nam nie dopisywał,  pies domagał się spaceru lub właśnie miałyśmy chandrę, bluza przychodziła z pomocą – ukrywała nas przed światem, chroniła przed wścibskimi spojrzeniami. Czułyśmy się w niej bezpieczne i niewidoczne. Widok kobiety w bluzie kojarzył się z niedbałym podejściem do mody i zwykły lenistwem.

Jednak czy to sprawiedliwe, że została ona zepchnięta na margines damskiej mody? Na szczęście czasy się zmieniają, my kobiety również, a wraz ze zmieniającą się modą, damskie bkuzy doczekały się chwili, kiedy nie kojarzą się tylko ze sportowym zacięciem lub niedbałym podejściem do ubioru. Dziś bluza to coś więcej, to nieodzowny element szafy każdej z nas. Najwięksi projektanci wypuszczają co rusz nowe modele, prześcigają się w wymyślaniu nowych wzorów i krojów, a na ulicach możemy dostrzec bluzy noszone przez znane i popularne osoby.  Czego więcej potrzeba, by rozpocząć przygodę z bluzami? Nie zawsze jednak warto i trzeba wydawać fortunę na bluzę. Wystarczy poszukać, porozglądać się i na pewno każda z nas trafi na damskie bluzy, które nie zrujnują naszego budżetu domowego, a będą równie efektowne i wyszukane.

Fenomen bluzy damskiej 

Co takiego jest w bluzie, że warto włączyć ją do swojej kolekcji must have? Niewątpliwie prostota, to ich duży atut. Nieskomplikowany pomysł na wierzchnie okrycie to przepis na nieskończenie wiele możliwości noszenia bluzy damskiej. Różnorodność fasonów, począwszy od zwykłej zapinanej na zamek bluzy, przez tak zwaną „kangurkę”, a skończywszy na bluzie przez głowę, sprawia, że każda kobieta znajdzie dla siebie coś, w czym będzie czuła się komfortowo i wygodnie. Dodatkowym aspektem przemawiającym na korzyść bluzy, to szeroki wybór materiałów, z który są wykonywane. Bawełna, wiskoza, poliester, elastan to tylko przykłady kombinacji, z których każda z nas na pewno wybierze coś dla siebie. Damskie bluzy wykonane z tych materiałów będą nie tylko dobrze się nosiły, ale wytrzymają wiele prań. Dzięki temu zostaną z nami na dłużej, a my znacząco przyczynimy się do ochrony środowiska.

Jak nosić bluzę? 

Z czym zatem nosić damskie bluzy? Ze wszystkim, z czym tylko mamy ochotę. Tak właśnie, bluzy ze względu na swoją uniwersalną wymowę pasują do wielu stylizacji. Zaczynając od spodni – tu najlepiej sprawdzą się jeansy, co wydaje się oczywiste, a kończąc na spódniczkach, co już tak oczywiste nie jest. Np. bluzy damskie z golfem świetnie uzupełnią każdą elegancką stylizację. Warto łączyć je z leginsami, nabiorą wtedy luźnego, sportowego charakteru. Bluza może być też wyrazem naszej osobowości. Feeria barw i szeroki wachlarz nadruków sprawi, że będziemy czuć się nie tylko wyjątkowe, ale i zawsze modne. Co najważniejsze bluzy nie zaglądają w naszą metrykę. Na ulicach można spotkać już nie tylko młode kobiety i nastolatki, które wybierają bluzy. Panie, które są w dojrzalszym wieku, mogą, a nawet powinny zaopatrzyć się w bluzę. Nic tak bowiem nie odejmuje lat, jak niewymuszony luz i dystans nadawany przez bluzę. Ogranicza nas tylko wyobraźnia, bo damskie bluzy możemy już kupić za niewielkie pieniądze. Sięgając do portfela, warto pamiętać, że jakość nie musi kosztować fortuny. Warto więc zaprzyjaźnić się z bluzami, bo żaden inny element naszej garderoby, nie będzie tak uniwersalny w swojej wymowie. I jak żaden inny wciąż będzie nas chronić przed całym złem ponurej czasem rzeczywistości.