Corel DRAW Graphics Suite 2020 i 2021. Porównanie obu wersji

programy komputerowe

Oprogramowanie Corel DRAW od lat cieszy się dużym zainteresowaniem i jest postrzegane jako jedne z lepszych dostępnych na rynku narzędzi graficznych. Kanadyjski producent dokłada wszelkich starań, aby każda kolejna edycja była lepsza od poprzedniej. Warto zatem znać różnicę między Corel DRAW Graphics Suite 2020 a Graphics Suite 2021. Zachęcamy do zapoznania się z porównaniem produktów.

Najważniejsze zalety Corel DRAW Graphics Suite 2020

Większość użytkowników oprogramowania graficznego zwraca uwagę przede wszystkim na funkcjonalność zestawu narzędzi. Pod tym względem propozycja firmy Corel prezentuje się bardzo okazale. Pierwszy program do grafiki wektorowej, sygnowany charakterystycznym logotypem z kolorowym balonem, powstał w 1989 roku. Obecny wygląd oraz lista opcji dostępnych w Graphics Suite 2020 jest efektem wieloletnich doświadczeń w zakresie tworzenia profesjonalnego oprogramowania dla grafików.

Edycja z 2020 roku zawiera w sobie większość opcji, będących standardem na rynku programów graficznych. Corel DRAW umożliwia dokładny wgląd w projektowany układ stron. Niezwykle łatwe jest rozmieszczanie obiektów według przyjętych w zamyśle odstępów i wyznaczanie konkretnych odległości pomiędzy przygotowywanymi elementami. Po raz pierwszy w programie Corel DRAW Graphics Suite 2020 zastosowano efekty stylów graficznych To narzędzie do rysowania, które wykorzystuje rozwiązania sztucznej inteligencji do modyfikacji obrazów zgodnie z określonym stylem.

Inne nowe funkcje w Graphics Suite 2020 to m.in.:

  • narzędzie “Cień wewnętrzny” oraz “Inteligentna maska wyboru”;

  • soczewki efektów map bitowych;

  • usuwanie artefaktów JPEG;

  • opcje logowania dla współpracowników.

Nowości w Corel DRAW Graphics Suite 2021

Dynamiczny rozwój rynku oprogramowania sprawia, że producenci Corel DRAW wciąż starają się być o krok przed konkurencją. Tym samym w Graphics Suite 2021 pojawiło się wiele nowych funkcji. Oto najważniejsze z nich:

  • Rysowanie w perspektywie

Cztery wzorce do rysowania perspektywicznego. Opcja przydatna do projektowania scen i wizualizacji.

  • Obsługa formatu HEIF

Duże ułatwienie dla osób bazujących w projektach na zdjęciach wykonanych smartphonem.

  • Komentarze publikowane na bieżąco

Funkcja skrojona pod pracę zespołową nad dużymi zleceniami. Pozwala dodawać uwagi do projektów, które są widoczne dla wszystkich członków grupy.

To tylko wybrane przykłady nowych opcji w programie Corel DRAW Graphics Suite 2021. Obie wersje oprogramowania można kupić np. w sklepie internetowym Soft360.pl. Aktualna cena Corel DRAW to tylko 2 799 zł, a z przedstawionych narzędzi mogą korzystać zarówno użytkownicy systemu Windows, jak i zwolennicy MacOS.