Czy basen stelażowy z pompą musi być drogi? Sprawdźmy!

basen stelazowy

Budowa basenu ogrodowego to duża inwestycja, która w dodatku nie na każdej działce może być zrealizowana. Rozwiązaniem tego problemu są baseny stelażowe – ich zakup i montaż jest o wiele prosytszy i wygodniejszy, niż budowa basenu od podstaw. Jaki jest jego koszt, i o czym warto pamiętać przy zakupie? 

Zalety basenów stelażowych – świetna zabawa i wygoda!

Największą zaletą basenów stelażowych jest ich praktyczność w użytkowaniu – można je umieścić w dogodnym miejscu na działce, a w razie potrzeby przesunąć czy całkowicie zdemontować. Daje to duży komfort, czego nie można powiedzieć o wykopanych w ziemi tradycyjnych basenach ogrodowych.

Baseny stelażowe zaprojektowane są z najwyższą dbałością o szczegóły, a przy ich produkcji używa się wysokiej jakości materiału PCV, a to zapobiega ewentualnym przetarciom i przeciekaniu. Zabudowa basenu stelażowego jest również możliwa, co pozwoli wkomponować go w wystrój działki. Taki dobrej jakości basen doskonale radzi sobie z ciężarem wody, umożliwiając beztroską zabawę w wodzie zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Jaki jest koszt basenu stelażowego z pompą?

Ostateczny koszt zakupu zależy w dużej mierze od wielkości wybranego basenu, ale również od jakości materiałów, z jakich go wyprodukowano. Przedział cenowy, w jakim można znaleźć baseny stelażowe, wahają się od około 200 do nawet kilku tysięcy złotych, jest to jednak inwestycja, która będzie służyć przez lata.

Baseny stelażowe często uznawane są za jedne z droższych na rynku, niemniej jednak klient płaci za jakość – tańsze alternatywy basenów szybko się zużywają, i konieczna staje się ich naprawa lub całkowita wymiana. Wybierając sprawdzonego producenta, klient ma pewność, że kupuje pełnowartościowy produkt, który posłuży mu na co najmniej kilka sezonów, a nie, jak w przypadku innych produktów słabszej jakości, na jeden.

Baseny stelażowe z pompą – dobra inwestycja!

Zachowanie czystości wody w basenie stelażowym jest podstawową kwestią, od której zależy komfort jego używania. Może to być utrudnione, szczególnie że do wody mogą wpadać liście, kurz i brud, a to wpływa zarówno na kolor wody jak i jej higieniczność względem użytkowników.

Zanieczyszczeniom zapobiega pompa, która filtruje na bieżąco wodę, wciągając wszelkie zanieczyszczenia, a te z kolei osadzają się na wymiennym filtrze. Dzięki takiemu rozwiązaniu i wykorzystaniu produktów chemicznych basen stelażowy z pompą zachowuje świetną jakość wody, która nadaje się do kąpieli przez cały sezon letni.

Jak wybrać basen stelażowy na miarę swoich potrzeb?

Decydując się na zakup basenu stelażowego, warto kierować się kilkoma podstawowymi wytycznymi – czy będą go używać tylko dzieci, czy dorośli również? Jaki rozmiar basenu będzie wystarczający? Gdzie zostanie umieszczony na działce? Odpowiedzi na te pytania pozwolą szybciej znaleźć mały basen stelażowy na miarę potrzeb dzieci, lub większy, do użytkowania dla całej rodziny. Indywidualne potrzeby użytkownika powinny być zawsze uwzględnione, bo tylko to daje gwarancję satysfakcji z zakupu. Przed zakupem basenu warto przeczytać ten tekst o basenach stelażowych.