Czy warto kupić gotowy dom?

Zakup domu

Coraz więcej Polaków kupuje domy. Zarówno domy wolnostojące, jak również te w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej. Powodów takiego stanu rzeczy jest oczywiście bardzo dużo, a wśród najważniejszych można wymienić brak konieczności prowadzenia budowy.

Budowanie domu w Polsce bardzo często jest trudne, wymaga ogromnych nakładów finansowych, poświęcenia dużej ilości czasu, konieczności pilnowania fachowców oraz zamawiania materiału. To bardzo atrakcyjna alternatywa dla osób, które z różnych względów chcą szybko przystąpić do aranżacji domu w stanie deweloperskim, unikając całego bałaganu związanego z budową. Kupując taki dom od razu mamy możliwość przystąpienia do wykonywania prac aranżacyjnych, a tym samym szybkiego wprowadzenia. Co przemawia za tym aby kupić taki dom?

Brak prac przygotowawczych

Zanim przystąpimy do budowy domu musimy przejść przez ogromny etap przygotowawczy, który zaczyna się od zakupu działki, wyboru projektu, przygotowania dokumentacji, uzyskaniu wszystkich pozwoleń oraz zatrudnieniu specjalistów: geodety, kierownika budowy, ekipy budowlanej. Ogromny problem pojawia się na etapie załatwiania formalności związanych z wykonaniem przyłączy. Kupując gotowy dom tego kłopotu nie ma.

Zobacz także: https://easyweb.pl/3-najwazniejsze-zalety-kupna-domu-w-stanie-deweloperskim/

Brak kontaktu z fachowcami

Budując dom samodzielnie bądź zatrudniając specjalną ekipę budowlaną siłą rzeczy musimy mieć nad nimi kontrolę, wszystkie doglądać, wszystko ustalać. To kosztuje bardzo dużo czasu oraz często zdrowia, zwłaszcza wtedy gdy nie znajdziemy dobrej firmy. Kupując gotowy dom otrzymujemy dom gotowy do wykończenia i pomijamy ten etap.

Zamawianie materiałów

Rolą osoby budującej dom jest oczywiście konieczność zamawiania materiałów. Tych w trakcie budowy mogą być naprawdę bardzo duże ilości. Opóźnienia w dostawie mogą sprawić, że ekipa budowlana nie będzie miała co robić, a każdy przestój to opóźnienie budowy oraz czasem dodatkowe koszty finansowe.

Gotowy efekt

Dom, który kupimy w stanie deweloperskim możemy od razu urządzać. Otrzymujemy wnętrza, gdzie jest zamontowana stolarka, wykonane tynki i posadzki, gotowe instalacje. Możemy oczywiście wykonać przeróbki we własnym zakresie, ale to już dużo łatwiejsza praca niż w przypadku wykonywania instalacji od nowa. To wszystko przekłada się na szybszą przeprowadzkę.