Czym wyróżnia się hala z płyty warstwowej?

hala z plyty warstwowej

Płyty warstwowe są wyjątkowo popularnym materiałem w budownictwie przemysłowym. Nic w tym dziwnego, mają bowiem całe mnóstwo zalet, zapewniają odpowiednie parametry techniczne gotowych budynków, a także znacznie skracają czas realizacji inwestycji. Budynki z płyt warstwowych można postawić w ciągu kilku tygodni. Będą też zdecydowanie tańsze niż obiekty murowane.

Hala z płyty warstwowej to świetne rozwiązanie dla zakładu produkcyjnego na pomieszczenia produkcyjne, magazynowe, nawet na chłodnie czy mroźnie. Z płyt warstwowych powszechnie buduje się też hangary, pawilony sprzedażowe i usługowe, obiekty biurowe i socjalne. Mają swoje zastosowanie także w rolnictwie.

Dlaczego płyty warstwowe są tak popularne?

Popularność płyt warstwowych wynika z kilku czynników. Przede wszystkim, skracają czas powstawania obiektów, co dla inwestorów ma kluczowe znaczenie. Kolejnym atutem jest niższa cena, która zmniejsza koszty inwestycji w nowe budynki. Płyta warstwowa ma też wiele zalet związanych z jej parametrami technicznymi i wykonaniem. Powstaje z dwóch warstw ocynkowanej blachy, pomiędzy którymi umieszcza się rdzeń izolacyjny. Jest nim najczęściej warstwa pianki poliuretanowej, ale można spotkać również płyty wypełnione wełną mineralną lub styropianem. Płyty są odporne na działanie czynników atmosferycznych, trwałe, wytrzymałe, a przy tym bardzo estetyczne. Powstające z nich obiekty świetnie się prezentują i mają pozytywny wpływ na wizerunek firmy. Płyty zapewniają szybki, bezproblemowy montaż – obiekty można budować nawet w zimie, bez względu na pogodę.

Solidne wykonanie zapewni długie użytkowanie

Aby budowa hal produkcyjnych i innych obiektów przemysłowych z płyt warstwowych spełniła oczekiwania inwestorów, warto wybierać sprawdzone, renomowane firmy, które mają doświadczenie w realizacji tego typu obiektów. Zwracajmy uwagę przede wszystkim na portfolio wybranej firmy – im więcej obiektów postawiła w różnych lokalizacjach, tym większą można mieć pewność, że jest to wykonawca, który cieszy się zaufaniem klientów.