Czym wyróżnia się system LPG ALEX IDEA?

montowanie gazu w samochodzie

Nowoczesne systemy zasilania silników spalinowych gazem LPG stają się na tyle wyrafinowane technologicznie, że mogą być montowanie we wszystkich typach pojazdów benzynowych bez wyjątku. Na szczególną uwagą zasługuje system LPG ALEX IDEA. Przeczytaj, czym się charakteryzuje i wyróżnia na tle innych instalacji gazowych na płynny propan-butan.

Po pierwsze, bezawaryjność

Poszukiwania alternatywy dla paliw tradycyjnych ze względów ekonomicznych i ekologicznych skłania właścicieli pojazdów do montażu nowoczesnych instalacji LPG. Jednym z ważniejszych kryteriów, który decydują o wyborze systemu, jest bezawaryjność. I tutaj do akcji wkracza instalacja LPG ALEX IDEA, uważana przez użytkowników za nowoczesną i przede wszystkim bezawaryjną. System ten został opracowany i wdrożony do produkcji przez producenta instalacji autogazu ALEX z Kleosina koło Białegostoku. Jak wynika z obserwacji specjalistów rynku samochodowego, odsetek awarii instalacji LPG jest znikomy i wynosi zaledwie 0,3%.

Po wtóre, uniwersalność instalacji LPG

Instalacje gazowe LPG ALEX IDEA to nowoczesne konstrukcje, które wykorzystują innowacyjne technologie i rozwiązania cyfrowe. Mogą współpracować ze wszystkimi silnikami z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Są kompatybilne z takimi silnikami benzynowymi jak: TSI, FSI, TFSI, GDI, T-GDI, EcoBoost, SkyActiv, DISI, JTS, TBI, SIDI, DIG, DIG-T, TCE oraz innymi.

Ekonomia i ekologia też się liczą

Wysokiej klasy system LPG ALEX IDEA jest tak skonstruowany, aby dbać o kieszeń kierowców oraz o środowisko naturalne. Autorski algorytm sterownika LPG umożliwia ponadprzeciętną oszczędność paliwa – oprogramowanie instalacji ALEX IDEA zużywa tylko 5 do 15% benzyny, podczas gdy konkurencyjne systemy tego typu wymagają dotrysku prawie 20  do 30% benzyny. Oszczędności widać więc jak na dłoni. Dodatkowym atutem systemu jest wysoka sprawność i doskonałe spalanie paliwa. Chroni w ten sposób nasze środowisko naturalne i ogranicza do minimum powstawanie śladu węglowego.

Wysoka sprawność i duża moc

Silniki z systemem LPG ALEX IDEA charakteryzują się wysoką sprawnością i pełną mocą, w niczym nie ustępując jednostkom napędowym zasilanym samą benzyną. Dzięki dotryskowi paliwa benzynowego umieszczone bezpośrednio w komorach spalania wtryskiwacze benzynowe są czyszczone oraz schładzane. Pozwala to na przedłużenie ich żywotności i nie naraża na zabrudzenia.