Piece kaflowe – przegląd modeli

piec

Obecnie nowoczesne piece kaflowe można dopasować do mieszkań i domów w wielu stylach. Sprawdzą się zarówno we wnętrzach vintage, jak i bardziej nowoczesnych np. skandynawskich aranżacjach. Na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Piece kominkowe kaflowe – różnorodność kolorystyczna

Współcześnie piece kaflowe można kupić w bardzo wielu wariantach kolorystycznych. W aranżacjach boho sprawdzą się m.in. modele w odcieniach bordo czy butelkowej zieleni. We wnętrzach vintage warto postawić na brązowe czy beżowe odcienie kafli. Można wybrać także te o wzorach np. kwiatowych.

Nowoczesny piec kominkowy na pellet to przede wszystkim białe kafle. Niektóre modele mają jeszcze żłobienia, które w delikatny sposób urozmaicają design pieca. W nietypowych projektach lub nadmorskich mieszkaniach sprawdzą się błękitne kafle piecowe. Ciekawym urozmaiceniem wnętrza są czerwone modele.

Piece wolnostojące kaflowe – jakie mają kształty?

Piece kominkowe kaflowe występują w przeróżnych kształtach i na zamówienie można stworzyć właściwie dowolne modele. Do najpopularniejszych należą przede wszystkim prostokątne, klasyczne piece, które czasami sięgają jedynie do połowy ściany, a czasami aż do sufitu pomieszczenia.

Poza tym można kupić także okrągłe modele wolnostojące, które zajmują niewiele miejsca i sprawdzą się nawet w małych pokojach. Niektóre piece mają bardzo nieregularne kształty. Mogą np. być najszersze u podstawy i zwężać się ku górze. Niekiedy mają kanciaste lub zaokrąglone brzegi.

Jaki piec kaflowy kominkowy wybrać?

Kominki kaflowe bez problemu można dopasować do wnętrz w różnym stylu. Warto wziąć pod uwagę rozmiar pieca i to, aby kolorystycznie pasował do reszty aranżacji. Zwolennicy minimalistycznych rozwiązań powinni postawić na gładkie kafle.

Modele pieców kaflowych różnią się jeszcze drzwiczkami. Czasami można przez nie podglądać płomienie, a czasami są one całkiem zasłonięte. Wybór odpowiedniego pieca kaflowego jest więc uzależniony od preferencji kupującego.