Dlaczego warto stosować suplementy diety?

suplementy diety

Suplementy stały się bardzo popularne wśród Polaków. Ich zadaniem jest uzupełnienie naszej diety o związki i minerały, które nie zawsze dostarczane są z pożywieniem. Stres, szybki styl życia, nieodpowiednia dieta, a także niektóre choroby mogą powodować braki w zakresie witamin i minerałów. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po suplementy diety.

Plusy i minusy suplementacji

Rynek suplementów diety jest w Polsce dobrze rozwinięty. Suplementy diety w Kaliszu pomagają na wiele schorzeń i w wielu sytuacjach ich spożywanie przynosi korzystne rezultaty dla zdrowia. Decydując się na suplementację, postawmy na sprawdzonych producentów. Warto zasięgnąć konsultacji lekarskiej, by to lekarz wskazał nam jakie niedobory możemy uzupełnić. Niewątpliwym plusem suplementacji jest dostarczenie do organizmu pierwiastków i minerałów, których z pożywieniem nie zawsze dostarczamy w odpowiedniej ilości. Tak jest na przykład z witaminą B12 lub magnezem. Warto pamiętać, że włączenie suplementacji do diety, powinno wiązać się także z odpowiednią zmiana stylu życia.

Przyjmując suplementy na własną rękę, należy pamiętać, że możemy je przedawkować, co nie będzie korzystne dla naszego zdrowia. Dodatkowo suplementy mogą wchodzić w interakcje z przyjmowanymi lekami. Dlatego też warto mieć to na uwadze i uważać czy suplementacji.

Kiedy sięgnąć po suplementację?

Jak już wspomniane zostało wyżej, sięgając po suplementy warto robić to pod okiem specjalisty. Przyjmowanie suplementów diety jest korzystne, gdy pojawiają się zaburzenia w przyswajaniu poszczególnych składników z diety. Wówczas pojawia się zapotrzebowanie na dostarczenie do organizmu brakujących składników. Wybierając się po suplementy warto udać się do apteki, gdzie może poprosić o zamienniki leków w Kaliszu. Farmaceuta podpowie jaki suplement będzie dla nas odpowiedni. Na suplementację kwasem foliowym, powinny zdecydować się kobiety w ciąży, a kobiety po menopauzie powinny zwiększyć dawkę witaminy D3 i wapnia. Suplementacja witaminy D3 jest zalecana dzieciom i dorosłym okresie jesienno-zimowym.