Domy z wizją: projekty dla wymagających

Wielu osobom budującym własny dom zależy na wyjątkowym, nowoczesnym stylu i komforcie użytkowania. Z myślą o takich osobach powstają domy z wizją, których projekty przewidują nie tylko wykorzystanie dobrej jakości materiałów, ale też doskonały wygląd budynku i dobre rozplanowanie przestrzeni. Prezentujemy niektóre z nich.

Nowoczesne domy z wizją

Współczesne domy z wizją to budynki zaprojektowane w nowoczesnym, minimalistycznym stylu – proste bryły i ograniczenie do minimum wystających elementów, takich jak rynny czy okapy dachów są ich wizytówką. Charakterystyczną cechą nowoczesnego minimalizmu jest brak zdobień, takich jak sztukaterie czy okiennice – zamiast tego występują przemyślane połączenia materiałów. Drewno często występuje więc razem z betonem, a całość uzupełniają wielkie okna lub przeszkolone ściany. Ważna w tego typu budynkach jest przestrzeń – często są to duże domy, takie jak widoczny na zdjęciu NOWOCZESNY 3 o powierzchni prawie 293 metrów kwadratowych. W tego typu projektach podział domu na strefę dzienną i nocną jest najłatwiejszy, a dzienna, znajdująca się na parterze to często wielka, otwarta przestrzeń. Nie wszystkie domy z wizją są jednak tak wielkie – nawet dużo mniejszy dom, o powierzchni około 120 metrów kwadratowych może być przestronny, o ile zadba się o odpowiednią wysokość pomieszczeń czy odpowiednią komunikację. Dobrym rozwiązaniem jest także zaplanowanie antresoli, powiększającej pomieszczenie optycznie oraz zwiększającej dostępną powierzchnię użytkową, tak jak w projekcie CIEKAWY 1.

Dlaczego akurat domy z wizją?

Domy z Wizją to nie tylko określenie, które stosujemy określając wyjątkowe projekty i realizacje. To także nazwa biura projektowego, specjalizującego się w tworzeniu niebanalnych projektów dla osób ceniących modny, nowoczesny styl w architekturze. Pracownia ta cieszy się uznaniem wśród osób szukających niebanalnego pomysłu na dom, a dostarczane przez nią projekty oferują nie tylko imponujące rozwiązania architektoniczne, ale także aranżacyjne. Czy są to propozycje dla każdego? Z pewnością osoby preferujące klasyczny styl, aranżacje nawiązujące do domów wiejskich czy dworków będą wolały szukać innych rozwiązań. Zarówno zwolennicy nowoczesnego minimalizmu, jak i rozwiązań inspirowanych skandynawskim wzornictwem mogą znaleźć w ofercie tej pracowni dom dla siebie.

Domy z Wizją: gdzie można obejrzeć więcej projektów?

Każdy ma swoją wizję wymarzonego domu – niezależnie od tego, czy jest ona bardziej, czy mniej konkretna, większość osób z grubsza potrafi określić swoje oczekiwania. Zwolennicy nowoczesnego stylu mogą zacząć poszukiwania projektu dla siebie od strony https://pracownia-projekty.dom.pl/domy_z_wizja.html, na której są projekty prezentowanej pracowni. Domy z Wizją to jednak nie jedyna pracownia architektoniczna, której projekty są dostępne w tym katalogu. Można skorzystać z wyszukiwarki, dzięki której łatwo można przefiltrować wyniki tak, by były zgodne z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunkami Zabudowy, a także z preferencjami inwestora. Warto zaznaczyć, że podobnie jak w innych katalogach, na stronie dostępne są gotowe projekty domów. Czy warto korzystać z takiego rozwiązania? Naszym zdaniem zdecydowanie tak! Gotowe projekty są nie tylko o wiele tańsze od przygotowywanych indywidualnie (nawet trzykrotnie), ale także dostępne od ręki. Do tego w wielu przypadkach można poszukać informacji o danym projekcie na forach internetowych i spytać użytkowników domów o doświadczenia z budowy i opinie na temat gotowych realizacji. W przypadku indywidualnych projektów jesteśmy pozbawieni tej możliwości.