Gałki do mebli dziecięcych – ważny detal.

Czy urządzanie pokoju dziecka jest trudne? I tak i nie. Tak, bo trzeba uwzględnić potrzeby, gust i oczekiwania małego człowieka, i nie, ponieważ wystarczy stosować się do kilku prostych zasad, aby osiągnąć dobry, funkcjonalny efekt  i stworzyć przestrzeń, w której dziecko będzie czuło się dobrze, i która będzie go cieszyć.

Trzy podstawowe strefy w pokoju dziecka.

Aranżując pokój dziecięcy należy pamiętać, że będzie on areną trzech głównych aktywności: odpoczynku, nauki oraz zabawy. Warto, zatem, wydzielić w przestrzeni trzy części odpowiadające każdej z tych czynności. Takie uporządkowanie wprowadzi harmonię, ład i poczucie bezpieczeństwa, którego dzieci bardzo potrzebują.

  • strefa odpoczynku – najważniejsze jest w niej łóżko: wygodne i dostosowane do potrzeb dziecka. Sen i odpoczynek są ważne, dlatego warto zadbać, aby część pokoju przeznaczona na te czynności była pozbawiona zbędnych bodźców utrudniających zasypianie. Służyć temu może rezygnacja z żywych, pobudzających kolorów i zastąpienie ich łagodnymi, ciepłymi barwami. Łóżko powinno znajdować się także z dala od źródeł ostrego światła i dźwięków.
  • strefa nauki – centrum stanowi biurko przy którym dziecko odrabia lekcje i uczy się. W celu uniknięcia bałaganu warto postawić na nim przyborniki na potrzebne akcesoria i drobiazgi. Porządek pozwolą też utrzymać szuflady w biurku, półki na książki oraz korkowa tablica do umieszczania ważnych informacji. Stefa nauki powinna być dobrze oświetlona, zarówno światłem dziennym, czemu służy ustawienie biurka przy oknie, jak i sztucznym, co zapewnić powinna lampka biurowa. W tej strefie również należy unikać ostrych, dekoncentrujących kolorów, na rzecz łagodnych odcieni, wspomagających skupienie.
  • strefa zabawy – prawdziwe pole do popisu w temacie kolorów, kształtów i wzorów. W tej części pokoju dziecko będzie się bawiło i będzie najbardziej aktywne. Warto zadbać o odpowiednich rozmiarów pojemniki na zabawki, aby uniknąć bałaganu albo zagubienia lub zniszczenia ulubionej zabawki. Tę strefę można wydzielić miękkim dywanem, na którym można wygodnie siedzieć nawet przez dłuższy czas lub w razie potrzeby położyć się lub przeturlać.

Detale, na które zawsze warto zwrócić uwagę.

Urządzając pomieszczenie warto zwrócić uwagę na detale, drobne elementy, które tak naprawdę mocno wpływają na klimat wnętrza i dodają mu charakteru. W dziecięcym pokoju taki ważny akcent stanowią gałki do mebli.

Gałki do mebli. Dlaczego są takie ważne?

Gałki do mebli dziecięcych, choć małe i niepozorne są istotnym elementem wystroju wnętrz. Potrafią nadać charakteru starej komodzie, czy sprawić, że biurko z szufladami będzie wyjątkowe. Obecnie na rynku akcesoriów meblowych wybór gałek jest bardzo duży. Występują we wszystkich kolorach i kształtach, przedstawiają postaci z bajek i ulubionych dziecięcych bohaterów filmowych. Wykonane są niemal ze wszystkich materiałów i łatwo wybrać takie, które będą najbardziej przyjazne dziecku. Poza tym produkowane są także w dużych rozmiarach, będą więc idealnie pasować do drobnych dziecięcych rączek. W prosty sposób można je wymienić, co przeobrazi estetykę wnętrza i pomoże na przykład łatwo przekształcić pokój dziecka w przestrzeń dla nastolatka. Za ich pomocą można łatwo, szybko i niedrogo dokonać prawdziwej metamorfozy pokoju. Wybór, wymianę i montaż gałek, który jest bardzo prosty, warto przeprowadzić razem z dzieckiem, co da mu poczucie wpływu na jego przestrzeń, pozwoli spędzić razem czas i zacieśni więzi. Użycie różnych gałek może też informować, co zawiera dana szuflada i pomoże utrzymać porządek oraz będzie taką mapą orientacyjną stworzoną przez samo dziecko.

Zobacz także: https://www.oceanstudio.pl/jak-zmienic-wystroj-pokoju-dziecka-niskim-kosztem/