Drzwi zewnętrzne – jak wybrać model skrojony na miarę naszych potrzeb?

drzwi zewnetrzne

Drzwi zewnętrzne uważane są za wizytówkę domu. Z tego powodu podczas ich wyboru, warto szczególną uwagę zwrócić na ich estetykę. Nie można jednak zapomnieć o parametrach technicznych takich skrzydeł. Powinny one wykazywać się nie tylko ładnym wyglądem, ale także dobrą izolacyjnością cieplną i akustyczną, a przede wszystkim chronić wnętrza i domowników przed włamaniem. Jak wybrać drzwi zewnętrzne skrojone na miarę naszych potrzeb? Podpowiadamy.

Estetyka drzwi zewnętrznych

Wybierając drzwi zewnętrzne w Szczecinku i innych miejscowościach większość inwestorów w pierwszej kolejności zwraca uwagę na estetykę danych skrzydeł. Warto więc zadbać, aby komponowały się one ze stolarką okienną, dachem, a także elewacją domu. W przypadku kiedy wybieramy model, który będzie wykorzystany w bloku, mamy znacznie większą dowolność. Obecnie wielu właścicieli mieszkań dobiera skrzydła na zasadzie kontrastu.

Drzwi zewnętrzne a izolacyjność termiczna i akustyczna

Wybierając zarówno drzwi zewnętrzne jak i drzwi przesuwne w Szczecinku i każdej innej miejscowości należy szczególną uwagę zwrócić na parametry techniczne konkretnego modelu. Mowa tutaj przede wszystkim o współczynniku przenikania ciepła, który określa, ile ciepła będzie przedostawało się z wnętrza domu na zewnątrz. Im niższa ta wartość, tym nasz dom jest lepiej zabezpieczony przed jego utratą.

W przypadku izolacyjności akustycznej wykorzystuje się do jej oceny współczynnik RA. W większości modeli kształtuje się on na poziomie od 27 do 43 decybeli, jednak należy pamiętać, że im wyższą wartość przyjmuje, tym lepsze właściwości dźwiękoszczelne ma dany model skrzydeł.

Drzwi zewnętrzne a zabezpieczenie przed włamaniem

Drzwi zewnętrzne powinny być wyposażone w systemy, które chronią dom przed włamaniem. Klasę taką oznacza się w zakresie od RC1 do RC6, gdzie im wyższa wartość, tym dany model charakteryzuje się wyższym parametrem antywłamaniowości, a więc złodziej musi poświęcić więcej czasu i skorzystać z bardziej profesjonalnych narzędzi, aby dostać się do środka.