Jaką choinkę wybrać do domu z małym dzieckiem?

sztuczne choniki

Choinka jest nieodłącznym elementem polskiej tradycji Bożonarodzeniowej. Dlatego wielu nie wyobraża sobie tego czasu bez wyjątkowego drzewka. Przeszkodą może być obecność małego dziecka, które jest ciekawe wszystkiego. Oczywiście jego bezpieczeństwo ma największe znaczenie dla rodziców, ale nie oznacza to, że trzeba pozbywać się drzewka. Przekonaj się, jakie są sposoby na bezpieczne świętowanie.

Małe dziecko i choinka – jaki model wybrać?

Ogromną popularnością w ostatnich latach cieszą się choinki sztuczne imitujące naturalne drzewka. Jak zapewnia producent takich modeli firma VIRPOL z Myszkowa k. Częstochowy, również rodzice najmłodszych dzieci chętnie wybierają je do swoich domów. Ich estetyczny wygląd, niemal idealne odwzorowanie naturalnych barw i kształtów oraz brak odpadających igieł sprawiają, że stają się bezpieczną alternatywą dla rodziców małych dzieci. Taki sztuczny odpowiednich prawdziwego drzewka ma też nieco mniej kujące igiełki, dlatego nie narazi pociechy na dotkliwe ukłucie. Oczywiście wybór samej choinki jest kwestią najważniejszą, jednak warto też uwzględnić kilka innych szczegółów podczas jej dekorowania.

Jak zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania choinki przy małym dziecku?

Po pierwsze warto wcześniej ustabilizować takie sztuczne drzewko. Choinka naturalna wykonana z PE powinna być ustabilizowana w kilku miejscach cienkimi linkami. Możesz wybrać karnisz, haczyk na obraz w salonie i jeszcze jeden stabilny punkt. Wtedy dziecko nawet opierając się o drzewko, nie spowoduje jego przewrócenia. Po drugie możesz zdecydować, że powiesisz na niej papierowe ozdoby. Bombki mogą bardzo szybko wylądować na podłodze, co będzie stanowiło poważne zagrożenie dla pociechy. Ewentualnie ciekawym pomysłem jest umiejscowienie bombek poza zasięgiem jego rączek. Po trzecie dobrze jest ustawić choinkę w narożniku pomieszczenia. Osiągniesz w ten sposób dwa cele – dziecko nie schowa się za drzewko i oszczędzisz na dekoracjach, bo umieścisz je tylko z jednej strony.

Małe dziecko i osobista choinka

Jest jeszcze jeden pomysł, który skutecznie odwraca uwagę najmłodszych od wystrojonej choinki – to ich osobiste drzewko. Możesz wybrać model mini dla dziecka, by mogło „opiekować się” swoim drzewkiem w każdej chwili. Taka malutka choinka będzie dla niego świetnym obiektem zainteresowania. Postawienie na sztuczny malutki wariant drzewka pozwoli Ci spokojnie obserwować zabawę pociechy w świąteczne dni.

Pamiętaj, że bezpieczeństwo dziecka to Twój priorytet. Dlatego postaw na sztuczne, lekkie drzewka świąteczne zamiast naturalnych z sypiącymi się igłami.