Jaki wpływ ma smog na nasze zdrowie? Jak z nim walczyć?

oczyszczacz

Już od kilku lat o smogu jest głośno, wiemy już, że występuje mniej więcej od października do początków maja i jest związany najściślej z okresem jesienno-zimowym i sezonem grzewczym. Zdajemy sobie również sprawę z jego szkodliwego wpływu na cały nasz organizm. Niestety z roku na rok nie widać poprawy w tej kwestii, dlatego też popularność zyskały oczyszczacze powietrza, które pozwalają na stworzenie bezpiecznej oazy czystego powietrza we własnym domu.

Zacznijmy od początku, czyli co to jest smog?

Smog to najprościej mówiąc zawiesina powstająca w wyniku równoczesnego występowania zanieczyszczeń, w głównej mierze pochodzących z działań człowieka (ogrzewanie, działalność fabryk, spaliny samochodowe) oraz naturalnych zjawisk przyrodniczych, takich jak mgła, zwiększona wilgotność, czy np. bezwietrzność.

W skład smogu wchodzą szkodliwe dla organizmu związki:

  • tlenki węgla

  • tlenki azotu

  • tlenki siarki

  • pyły PM 10 oraz PM 2.5

Niesprzyjające warunki atmosferyczne sprawiają, że wyżej wymienione związki osiadają w niższych warstwach atmosferycznych.

Jak smog wpływa na organizm ludzki?

Wszędzie słyszy się, że smog niszczy organizm, to niestety prawda, a jego negatywne skutki mogą być odczuwalne dopiero po dłuższym czasie.

Główne skutki wpływu smogu na nasz organizm:

  • zwiększone ryzyko chorób układu oddechowego,

  • wzrost zachorowań na choroby układu krążenia,

  • zwiększone ryzyko zachorowań na nowotwory,

  • obniżenia długości i jakości życia,

  • częstsze występowanie alergii,

  • obniżone samopoczucie i trudności z zasypianiem i snem.

Wszystkie wymienione skutki długotrwałego wdychania smogu nie brzmią optymistycznie. Dlatego też warto zadbać o nasze zdrowie, poprzez zadbanie o jakość powietrza we własnym domu. Jak to zrobić? Kupując skuteczny oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza, dobry oręż do walki z zanieczyszczeniami powietrza

Oczyszczacz powietrza, nie bez powodu stał się hitem ostatnich lat. Jakość powietrza nie zachwyca, a dodać należy również, że w powietrzu znajduje się nie tylko smog, ale również inne równie szkodliwe zanieczyszczenia, w tym pleśń, grzyby, wirusy , alergeny czy bakterie.

Dobrze dobrany oczyszczacz powietrza sprawia, że chociaż we własnym domu możemy odetchnąć pełną piersią. Oczyszczacze powietrza powinny zostać dobrane pod kątem konkretnych pomieszczeń, aby mogły spełniać swoje funkcje, jak najlepiej. Na rynku spotkamy bardziej zaawansowane urządzenia i te podstawowe. Możemy kupić oczyszczacz z funkcją nawilżania i jonizacji, lub taki bez dodatkowych funkcji. Warto zwracać uwagę również na złożoność procesu filtracji, im więcej etapów przechodzi, tym powietrze staje się czystsze i świeższe.

Dzięki zastosowaniu oczyszczaczy możemy oddychać spokojnie i bezpiecznie, krystalicznie czystym powietrzem we własnym domu, mieszkaniu, a nawet biurze. Warto zainwestować w najbardziej optymalne i korzystne rozwiązanie.

Gdzie kupić oczyszczacz powietrza?

Wybierajmy tylko sprawdzone sklepy online, w których możemy liczyć na odpowiednie doradztwo, możliwość wyboru i korzystne systemy ratalne. Pamiętajmy kupując u profesjonalistów z pewnością nie kupimy kota w worku i będziemy zadowoleni ze swojego urządzenia.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl