Marka zegarków, którą dobrze znasz?Casio – poznaj ją lepiej!

Zegarki Casio to jedne z tych gadżetów, które są tak rozpoznawalne, że nikomu nie trzeba wyjaśniać, co to za marka. Ale czy wiesz, że za jej ewolucją kryje się barwna historia? Jeśli szukasz męskiego zegarka sportowego Casio do zadań specjalnych, koniecznie poznaj serię G-shock! Były – i są na tyle zaawansowane, że do dziś dominują na rynku, stale wyznaczając trendy.

Zegarki Casio – poznaj markę

Japońskie zegarki Casio są bardzo chętnie kupowane na całym świecie. Świetnie dopełniają stylizacje w różnym stylu, a do tego są dostosowane do możliwości każdego portfela. Japońskie pochodzenie to zresztą synonim postępu technologicznego, jakości i innowacyjności, nie tylko w branży zegarmistrzowskiej. Początki marki Casio sięgają 1946 roku, kiedy to bracia Kashio rozpoczęli działalność firmy, która związana była nie z zegarkami, a… kalkulatorami. Dopiero 20 lat później firma braci rozpoczęła prace nad zegarkami, a prawdziwy przełom nastąpił w latach 70., tuż po opracowaniu nowego źródła energii – mechanizmu kwarcowego. Jednak prawdziwe apogeum popularności firma zdobyła skonstruowawszy kolekcję zegarków męskich Casio G-Shock w latach 80.

Symulacja upadków zegarków Casio G-shock

Na czele zespołu odpowiedzialnego za opracowywanie serii zegarków męskich Casio G-shock stanął Kikuo Ibe, który w zupełnie prozaicznych okolicznościach zawiódł się na swoim dotychczasowym zegarku. Otóż w drodze do pracy uszkodził swój zegarek o drzwi metra, a ta sytuacja stała się przyczynkiem do stworzenia takiego czasomierza, który przetrwa niemal wszystkie warunki. Niezwykłe ciekawe są okoliczności, w jakich odbywa się testowanie. Początkowo Ibe testował zegarki, wyrzucając je przez okno. Później opracowano maszynę do symulacji upadków z 10 metrów, ale zegarki Casio G-Shock nawet w tych okolicznościach się nie psuły. Dziś, kiedy zespół badawczy uzna, że zegarek został upuszczony wystarczająco dużo razy i doznał jakichś wewnętrznych uszkodzeń, podekscytowany rozbiera go, aby zobaczyć, gdzie był słaby punkt, a następnie przystępuje do znalezienia rozwiązań, aby go wzmocnić.

zegarki casio

Zegarek męski Casio z serii Classic

Casio G-shock – najbardziej zaawansowane modele dla mężczyzn

Początki serii sportowych zegarków Casio G-shock nie były łatwe. W latach 80. pojmowanie istoty zegarka przez większość japońskich biznesmenów pnących się po drabinie korporacyjnej ograniczało się do klasycznego metalowego zegarka „wieczorowego”, np. takiego jak seria zegarków Casio Classic, lub zegarki Casio Edifice. Te i pozostałe serie zegarków Casio znajdziesz w Zegarki Centrum. Zegarki sportowe były… cóż… sportowe. I nie było łatwo zmienić sposobu myślenia społeczeństwa, które preferowało bardziej tradycyjny metalowy zegarek niż coś czarnego i plastikowego. Dopiero 13 lat po debiucie oryginalnego G-Shock’a, Casio zaproponowało odbiorcom to, czego potrzebowali: Casio G-Shock z kolekcji „Mr. G” dla biznesmenów. W tym modelu, za metalową obudową i bransoletą, kryje się męski sportowy zegarek Casio zgodny z legendarną odpornością na wstrząsy i wszelkie „nadużycia”.

zegarki casio

Męski elegancki zegarek sportowy Casio z metalową obudową

Ceny zegarków G-shock

Kolekcjonerzy Casio G-Shock wiedzą, że droższe modele mogą pochwalić się nie tylko lepszymi materiałami i często lepszą technologią, ale także tym, że są montowane (w większości ręcznie) w Japonii. Mimo że Casio nieustannie ulepsza kolekcję zegarków do poziomów, których właściciele prawdopodobnie nigdy nie będą potrzebować i niewielką część społeczeństwa będzie na nie stać, to tworzą też gamę zegarków bardzo przystępnych cenowo. Zegarek Casio elektorniczny G-shock Original to koszt nieco ponad 300 zł, ale najdroższy model dostępny u autoryzowanego sprzedawcy Zegarki Centrum jest do kupienia za prawie 8 tys. złotych, a na tej kwocie bynajmniej zegarki Casio się nie kończą.