Masaż tajski – jakie daje efekty?

masaz tajski

Masaż tajski posiada ogromną sławę, a także wielu zwolenników i przeciwników. Jakie efekty korzystania z tego masażu zostały jednak potwierdzone naukowo?

Masaż tajski – na czym on dokładnie polega?

W wielu regionach świata sztuka masażu jest pielęgnowana od tysięcy lat i przekazywana z pokolenia na pokolenie. Dzięki temu kolejne generacje ludzi mogą odkrywać zbawienne skutki korzystania z takich zabiegów leczniczych. W świecie fizjoterapii oraz tego typu zabiegów ogromną sławą cieszy się dla przykładu masaż tajski Warszawa Ursus – bardzo dobrze znany typ masażu, który od tysięcy lat jest praktykowany na Dalekim Wschodzie. Jest to naprawdę wyjątkowy sposób na relaks, bowiem w przypadku odmiany tajskiej daleko jest tutaj do pełnego spokoju i nic nie robienia na stole do masażu. W masaż tajski bowiem zaangażowane jest praktycznie całe nasze ciało. Wszystko po to, by aktywować kanały energetyczne, które według filozofii tego masażu znajdują się w naszym ciele.

Efekty korzystania z masażu tajskiego

Masaż tajski, wykonywany na przykład w takich punktach, jak Azja Spa. Orient massage., posiada wiele naukowo potwierdzonych efektów, które w bardzo pozytywny sposób wpływają na nasze ciało. Lista dobroczynnych działań tego typu masażu jest naprawdę szeroka. Jego tajska odmiana w pierwszej kolejności zmniejsza w naszym ciele ilość hormonów odpowiedzialnych za stres, pomaga w redukcji bólu pleców, w walce z nawracającymi migrenami czy daje ulgę w chorobie zwyrodnieniowej stawów. Wpływa ona również pozytywnie na nasz nastrój, pomaga w powiększeniu zakresu ruchu, a czasem masaż tajski stosuje się w ramach rehabilitacji po udarze mózgu.

Masaż tajski nie dla wszystkich – oto lista przeciwwskazań

Nie każdy jest w stanie skorzystać z masażu tajskiego. Przeciwwskazania do jego wykonania to: ciąża, nadciśnienie tętnicze, rehabilitacja ortopedyczna, niedawno przebyta operacja, schorzenia dermatologiczne i alergiczne, choroby przewlekłe, a także brak ukończonych 18 lat.