Na czym polega awaryjne otwieranie samochodu

zatrzasniete kluczyki

Zatrzaśnięte klucze w aucie to ogromny problem, który może przytrafić się każdemu. Wystarczy pośpiech, roztargnienie i chwila nieuwagi, aby zamknąć auto i po chwili zorientować się, że klucze zostały w środku. W takiej sytuacji trzeba działać szybko, ale z rozwagą, aby nie spowodować dodatkowych szkód. Co robić w takiej sytuacji? Kiedy awaryjne otwieranie samochodów jest najlepszym pomysłem?

Nie wybijaj szyby! Czyli czego nie robić

W pierwszym odruchu wielu kierowców chce wybić szybę, aby wyciągnąć kluczyki. Niestety, jest to jedna z najgorszych metod, która naraża nas na dodatkowe i to nie małe koszty. Jedyną sytuacją, w której wybicie szyby jest uzasadnione, to zagrożenie zdrowia lub życia osoby znajdującej się wewnątrz pojazdu. Zazwyczaj dotyczy to małego dziecka, ale w większości przypadków można zaczekać na przyjazd ślusarza, który przeprowadzi awaryjne otwieranie samochodu. W tym czasie należy oczywiście pozostać przy aucie i obserwować malucha. Jeśli jednak wybicie szyby będzie konieczne, to najlepiej poświęcić przednią lub tylną szybę od strony pasażera tak, aby szkło nie poleciało na dziecko ani na miejsce kierowcy. Są one łatwo dostępne i zazwyczaj tańsze niż szyba od bagażnika, czy mała trójkątna szyba z tyłu. Lepiej też nie próbować samodzielnie otwierać zamka, gdyż łatwo go uszkodzić, a wymiana całego mechanizmu jest bardzo kosztowna, zwłaszcza jeśli przy okazji uszkodzimy drzwi lub ich mechanizm.

Warto też pamiętać, że auta z zatrzaśniętymi kluczami w środku nie powinno zostawiać się bez opieki. O ile właścicielowi nie opłaca się niszczyć zamka, czy wybijać szyby, to złodziej może mieć całkiem inne podejście.

Awaryjne otwieranie samochodów

Otwarcie auta bez kluczyka jest łatwe tylko na filmach, a w praktyce jest obarczone dużym ryzykiem niepowodzenia i wyrządzenia szkód w samochodzie. Dlatego najprostsze, najszybsze i najtańsze może okazać się wezwanie ślusarza z https://www.pogotowie-zamkowe-krakow.pl/, który bez problem, i bez szkód otworzy nasze auto. Co więcej, awaryjne otwieranie zamków dostępne jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a fachowiec szybko zjawia się we wskazanym miejscu, co oznacza, że na pomoc nie trzeba długo czekać i jest dostępna zawsze, gdy tego potrzebujemy.

Jak otworzyć auto bez kluczyków?

Otwarcie auta bez kluczy będzie możliwe jedynie w modelach, w których klamką lub bolcem można zwolnić blokadę od wewnątrz. Potrzebne do tego są: drucik, coś do uchylenia okna i ogrom cierpliwości. W pierwszej kolejności należy uchylić okno, chyba że mamy na tyle szczęścia, że jedna z szyb jest chociaż trochę opuszczona. Szpara nie musi być duża, wystarczy niewielka przestrzeń, umożliwiająca wsunięcie drucika. Można to zrobić domowymi sposobami lub za pomocą specjalnych zestawów dostępnych w sklepach internetowych. Należy jednak pamiętać, że otwarcie szyby od zewnątrz jest niezwykle trudne i może skończyć się uszkodzeniem mechanizmu otwierania i zamykania okna. Przy uchylonym oknie, należy włożyć wygięty na końcu drucik i tak nim manewrować, aby zahaczyć końcówkę o bolec lub klamkę i zwolnić blokadę.