Odkurzacze przemysłowe – co warto o nich wiedzieć?

odkurzacz przemyslowy

Małe, domowe odkurzacze nie spełnią swojej roli w wielkiej hali produkcyjnej lub mierząc się z zabrudzeniami po remoncie. W takich sytuacjach konieczne jest użycie specjalistycznego odkurzacza przemysłowego. Czym jest, kiedy warto z niego skorzystać oraz czym kierować się przy jego wyborze? Odpowiadamy.

Do czego służy odkurzacz przemysłowy?

Odkurzacze przemysłowe są to specjalistyczne urządzenia dostosowane do usuwania poważniejszych zabrudzeń, z którymi nie poradzi sobie tradycyjny odkurzacz. Najczęściej wykorzystywane są one przy produkcji przemysłowej, na wielkich halach produkcyjnych lub podczas prac remontowo-budowlanych. Od tradycyjnych odkurzaczy różnią się one przede wszystkim parametrami technicznymi.

Wybór odkurzacza przemysłowego powinien być uzależniony od rodzaju zabrudzeń. Większość dostępnych na rynku modeli bez problemu poradzi sobie z zabrudzeniami poprodukcyjnymi lub powstałymi w wyniku remontu. Czasem jednak potrzebny może okazać się bardziej specjalistyczny sprzęt taki jak np. odkurzacz przemysłowy do cieczy, wiórów lub niebezpiecznych pyłów. Ofertę odkurzaczy przemysłowych można sprawdzić wyszukując w Google hasło odkurzacze przemysłowe CLEANCRAFT.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając odkurzacz przemysłowy?

Decydując się na zakup odkurzacza przemysłowego warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów. Jednym z najważniejszych jest moc. Odkurzacz do zabrudzeń przemysłowych powinien posiadać mocny, umożliwiający wydajną pracę silnik. Ważną cechą jest również maksymalny czas pracy. Ma on szczególnie istotne znaczenie w przypadku odkurzania bardzo dużych powierzchni, które jest na ogół bardzo czasochłonne.

Z poprzednim punktem wiąże się kolejny parametr – zasięg. Duże powierzchnie wymagają odkurzacza, który posiada długi przewód zasilania. Odkurzacz przemysłowy powinien posiadać także szeroką ssawkę, która ułatwia sprzątanie dużej hali. Wybierając urządzenie należy także zwrócić uwagę na ilość zastosowań. Im więcej zabrudzeń jest w stanie wyczyścić odkurzacz, tym lepiej.