Ogrodzenie boiska. Jakie powinno być?

ogrodzenie boiska

Decydując się na budowę np. boiska wielofunkcyjnego na terenie zabudowanym, np. osiedlu bloków, zdecydowanie trzeba zadbać o jego profesjonalne ogrodzenie. Bez tego nie może być mowy o spokojnym uprawianiu sportu, gdyż nie będzie zapewnione bezpieczeństwo. Doskonałym sposobem na to, aby skutecznie rozprawić się chociażby z uszkodzeniami mienia jest montaż ogrodzenia. Jakie powinno ono spełniać warunki?

Osiedlowe boiska wielofunkcyjne już na stałe wpisały się w miejski krajobraz i często bez ich normalnego funkcjonowania nie wyobrażamy sobie normalnego życia. To właśnie na takich boiskach uprawiamy gry zespołowe, jesteśmy aktywni fizycznie, zawieramy znajomości, podtrzymujemy sąsiedzkie relacje.

Boisko wielofunkcyjne to idealny sposób na to, aby świetnie, ciekawie i przede wszystkim aktywnie spędzać czas. Nie może być jednak zagrożeniem dla okolicznego mienia, a także osób postronnych. Dlatego montuje się ogrodzenia, np. piłkochwyty. Jakie powinno być ogrodzenie, aby wszystkim zapewnić bezpieczeństwo i komfort gry?

Odpowiednia wysokość i posadowienie

Ogrodzenie boiska wielofunkcyjnego zdecydowanie powinno mieć odpowiednia wysokość, zdecydowanie powyżej 3 metrów. Wszystko po to, aby w maksymalny sposób zatrzymać wylatujące piłki. Najlepszym rozwiązaniem jest tu montaż stalowej konstrukcji i wyposażenie jej w trwałe, estetyczne i mocne piłkochwyty. Jednocześnie słupy oczywiście muszą być odpowiednio wkopane w ziemię i betonowane, aby zapewnić stabilność. Ogrodzenie musi być odporne na przewracanie, głównie przez wiatr.

Zobacz także: https://www.otopr.pl/kupujemy-pilkochwyty-na-boisko-o-czym-warto-pamietac/

Piłkochwyty

Piłkochwyty to rodzaj specjalnej siatki, o małej średnicy oczek. Tego typu siatka jest montowana na słupach i jej głównym zadaniem jest zapobieganie wylatywania piłek, które mogłyby być zagrożeniem dla budynków, samochodów oraz przechodniów. Piłkochwyty dobrej jakości, np. z firmy https://www.siatki-kramer.pl/ są estetyczne, trwałe, elastyczne, odporne na promieniowanie UV i niekorzystne warunki atmosferyczne, a także przecieranie i rozrywanie. Dzięki swojej elastyczności doskonale amortyzują piłki.

Wejście i wyjście

Systemy ogrodzenia boiskowego również muszą zawierać furtki. Jest to element konstrukcyjny, o którym zdecydowanie trzeba pamiętać. Trudno wyobrazić sobie boisko, które nie posiada wspawanego elementu, a wejście i wyjście odbywa się np. poprzez siatkę – piłkochwyt. Do zdecydowanie błąd, który może skutkować brakiem zachowania bezpieczeństwa.