Parawan nawannowy rozsuwany trzyczęściowy – gdzie się sprawdzi?

Parawan nawannowy łączy w sobie użyteczność i funkcję ozdobną. Jego rozmiar to jednak nie tylko kwestia gustu. W jakiej łazience warto zamontować zasłonę trzyczęściową?

Czym charakteryzuje się trzyczęściowy parawan nawannowy?

Duża łazienka to luksus dający większe możliwości aranżacji wnętrza. Pokaźna przestrzeń skłania do montażu odpowiednio długiej wanny. Jeżeli jednak pozostanie nieosłonięta, istnieje ryzyko wylewania się wody na podłogę. Z tego względu przydaje się rozsuwany trzyczęściowy parawan nawannowy. Tego typu konstrukcje są produkowane właśnie z myślą o długich wannach.

Zabezpieczenie przed chlapiącą wodą to niejedyna zaleta tego typu zasłon. Dzięki nim kąpiel można brać dłużej. Utrzymują one ciepło znacznie skuteczniej, niż ma to miejsce w przypadku wanien bez parawanu lub osłoniętych częściowo. Efekt potęgują akrylowe wanny łazienkowe. Odpowiednia temperatura zachowywana jest w nich dłużej niż w stalowych zbiornikach.

Jakie są inne rodzaje parawanów nawannowych?

Nie każda osoba ma ochotę w całości odgrodzić się od reszty pomieszczenia. Z myślą o tym producenci armatury łazienkowej tworzą także parawany nawannowe z jednym lub dwoma skrzydłami. Przed zakupem warto zastanowić się także nad wyborem między składaną a rozsuwaną zasłoną.

Oprócz konstrukcji ważny jest wygląd parawanu nawannowego. Zasłona może bowiem być ozdobą łazienki. Klienci mają do wyboru przede wszystkim produkty z ramami chromowanymi lub czarnymi. Różne są też typy szkła. Kupić można parawany z szybami przezroczystymi (transparentnymi), mlecznymi lub z wzorami.

Jak zamocować parawan nawannowy?

Parawan nawannowy nie jest trudny w montażu. Poradzi sobie z tym każda osoba, a pomaga w tym dołączona do zestawu instrukcja. Wszystkie potrzebne części znajdują się w pudełku.

Montaż rozpoczyna się od wywiercenia otworów. Do nich wkłada się kołki rozporowe. Następnie przytwierdza się prowadnicę drzwi. Całość należy uszczelnić silikonem. Czynność ta wygląda tak samo w przypadku góry i dołu parawanu.