Podgrzewana przednia szyba do Forda – gdzie szukać?

szyby samochodowe

Podgrzewane szyby przednie są coraz częstszym widokiem w wielu samochodach osobowych. Znacząco wpływają one na komfort korzystania z auta, gdyż ułatwiają między innymi pozbycie się śniegu oraz lodu w okresie zimowym. Gdzie jednak szukać podgrzewanej szyby do Forda?

Gdzie szukać podgrzewanej szyby do Forda?

Problem z podgrzewanymi szybami jest głównie taki, że ich znalezienie oraz montaż jest trudniejsze niż w wypadku zwykłcyh szyb samochodowych. Ponadto przednie podgrzewane szyby są droższe w zakupie oraz w montażu, gdyż trzeba go wykonać tak, by system podgrzewania działał. Przeznaczona do aut marki Ford podgrzewana przednia szyba może być jednak z łatwością znaleziona w internecie.

Najważniejsze jest to, by wiedzieć gdzie i jak szukać takiej szyby samochodowej. W wypadku marki Ford dobrym pomysłem będzie znalezienie dobrego sklepu z szybami samochodowymi. W nim również możemy znaleźć bowiem oryginalne szyby podgrzewane, lecz będą one znacznie tańsze niż przy zakupie w ASO.

Jaką przednią szybę podgrzewaną do Forda wybrać?

W wypadku marki Ford sprawa jest o tyle prostsza niż u innych producentów, że amerykańska marka bardzo chętnie oferowała przednie podgrzewane szyby w swoich samochodach i sprawiła, że jej obecność stała sie po czasie praktycznie standardem w nowych samochodach osobowych. Najważniejsze jest oczywiście wybranie właściwej szyby do posiadanego przez nas modelu auta.

Niektórzy zwracają jednak uwagę również na inne kwestie. Na przykład na moc grzewczą takiej szyby oraz to jak widoczne są druciki grzewcze zatopione w szybie. W większości wypadków nie da się z nimi nic zrobić i praktycznie zawsze będą one widoczne. Są jednak wyjątki takie jak marka Volkswagen, która zamiast drucików korzysta z warstwy srebra pomiędzy szybami, która nagrzewa się i jednocześnie ogrzewa w ten sposób szybę przednią. Niestety jak wiadomo nie można zamontować do swojego auta innej szyby niż ta, która została przeznaczona do tego modelu oraz jego generacji.