Pomoc drogowa 24h – co trzeba wiedzieć przed zamówieniem?

pomoc drogowa

Samochody mogą ulec awarii bez względu na ich markę, rocznik czy przebieg. Zazwyczaj psują się w najmniej oczekiwanym momencie. Kiedy do awarii dojdzie na autostradzie czy drodze szybkiego ruchu nie ma co popadać w panikę. Najważniejsze jest zachowanie spokoju, zabezpieczenie samochodu i wezwanie pomocy drogowej.

Kiedy wezwać pomoc drogową?

Zanim wezwiemy pomoc drogową do naszego zepsutego auta, warto sprawdzić co uległo awarii i czy możemy to sami naprawić. Zepsuta opona nie wymaga, by pomoc drogowa w Gdańsku nam pomagała. Każdy kierowca powinien mieć w bagażniku oponę zapasową, którą może zastąpić uszkodzoną oponę. Jeśli awaria jest znacznie poważniejsza, wówczas wezwanie pomocy drogowej jest wskazane. Specjaliści zwykle mają przy sobie odpowiednie zestawy narzędzi, dzięki czemu będą mogli usunąć problematyczne usterki. Jeśli jedna uznają, że nie mogą pomóc, wówczas może zaproponować holowanie do najbliższego warsztatu samochodowego. Dobra firma świadcząca usługi pomocy drogowej, współpracuje z warsztatami lub posiada swój własny. Dzięki temu usunięcie usterki będzie szybki i sprawne.

Pomoc drogowa może być niezbędna również w następujących sytuacjach: dowóz paliwa, zabezpieczanie pojazdów po wypadkach, odkręcanie zabezpieczonych śrub kół, wypompowywanie paliwa ze zbiornika, wyciąganie zakopanych samochodów czy też uruchamianie aut przy pomocy kabli rozruchowych.

Pomoc drogowa – jak ją wezwać?

Wezwanie pomocy drogowej jest konieczne przy awariach, których nie możemy usunąć na miejscu. Jeśli usterka samochodu okazuje się zbyt poważna i doszło do niej na autostradzie lub drodze szybkiego ruchu, wówczas wezwanie pomocy drogowej jest konieczne. Podobne postępowanie jest w przypadku samochodu osobowego i samochodu ciężarowego, kiedy to pomoc drogowa TIR w Gdańsku będzie konieczna. Wzywając pomoc, należy najpierw skontaktować się ze swoim ubezpieczycielem czy w ramach polisy nie przysługuje nam skorzystanie z pomocy drogowej. Jeśli nie – będziemy musieli wezwać pomoc na własny koszt. Szukając pomocy drogowej, jeśli nie mamy swojej sprawdzonej, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie w internecie przedsiębiorstwa z dobrymi opiniami i referencjami w internecie.