Sklep z włoskimi winami – jak znaleźć najlepszy?

Nie od dziś wiadomo, że wino jest podstawą włoskiej kuchni. Włochy wyróżniają się na tle innych producentów wina. Jeśli chcemy kupić dobre włoskie wino, rodem z Toskanii czy Piemontu, warto wybrać sklep z włoskimi winami. Jak wybrać ten najlepszy?

Jak rozpoznać dobre włoskie wino?

Włochy są krajem, który wiedzie prym w produkcji wina. Chcąc kupić dobre włoskie wino, warto odwiedzić sklep z włoskimi winami i  warto patrzeć na jego klasyfikacje. Ona jest gwarantem jakości. We Włoszech są cztery główne kategorie. VDT, czyli wino stołowe, to najniższa kategoria. To wina bez apelacji, nieklasyfikowane, nie posiadające określonych zasad dotyczących produkcji czy pochodzenia. IGT to wina związane z danym regionem. Gwarantuje ona dobrą jakość wina. DOC, czyli kontrolowane oznaczenie pochodzenia. Aby wino otrzymało taką kategorie musi spełniać szereg przepisów dotyczących procesu produkcji wina na każdym jego etapie. DOCG to  kontrolowane oznaczenie gwarantowanego pochodzenia i oznacza ono najwyższą klasę jakości wina. Poza kategoria należy zwrócić uwagę na inne rzeczy. Dobrze, jeśli na butelce znajdzie się napis„Imbottigliato all’origine”, który oznacza, że wino było butelkowane w winnicy. Warto zwrócić uwagę na rocznik wina oraz sposób jego starzenia się.

Jak znaleźć sklep z włoskimi winami?

Chcąc kupić dobre włoskie wino, warto wybrać się do sklepu, który zajmuje się sprowadzaniem win z Włoch. Dobrze jeśli w sklepie wina są pogrupowane na: słodkie, półsłodkie, wytrawne i półwytrawne. Kiedy określimy jaki wolimy smak, możemy szukać idealnego wina. Dobrze, jeśli sklep z winem  oferuje bogaty wybór win białych, czerwonych, różowych, słodkich, półsłodkich czy wytrawnych sprawia, że każdy z pewnością dobierze taką odmianę, która podbije serce i podniebienie! Sklep online pozwoli zaoszczędzić trochę pieniędzy, choć najlepsze wina są warte każdej złotówki.

Wina najlepszej jakości od najlepszych producentów zachwycą aromatem i wyważonym smakiem. Wino włoskie będzie doskonałym prezentem na wiele okazji, sprawdzi się podczas spotkań z przyjaciółmi czy kolacji we dwoje.