Śledzenie przesyłek DHL przed nadawcę – instrukcja krok po kroku

numer przesyłki

Wiele osób wysyłających paczki kurierem zadaje sobie pytanie: jak wygląda śledzenie przesyłek DHL? Otóż, warto wiedzieć, że każda osoba wysyłająca paczkę może ją zlokalizować bezpośrednio na stronie internetowej. Dużym atutem jest fakt, że na witrynie nie trzeba zakładać konta ani nie trzeba się każdorazowo logować. Sprawdzenie przesyłki jest szybkim i prostym procesem, który nie powinien sprawić nikomu żadnego problemu. Z pomocą opcji śledzenia można łatwiej zlokalizować paczkę, która zaginęła bądź ewentualnie nie dotarła do adresata w określonym dniu.

Numer GK przesyłki niezbędny w celu weryfikacji paczki

W celu zlokalizowania przesyłki kurierskiej, w pierwszym kroku trzeba wpisać numer GK przesyłki. Należy to zrobić w wyszukiwarce znajdującej się u samej góry strony globkurier.pl. Wiele osób w tym momencie może się zastanawiać, skąd wziąć taki numer. Otóż, warto wiedzieć w ramach informacji, że jest on generowany w sposób automatyczny, tuż po wypełnieniu stosownego formularza związanego z nadaniem przesyłki kurierskiej. Wyżej wymieniony numer GK przesyłki można zlokalizować w tytule e-maila od firmy. Znajduje się on także w liście przewozowym. W ramach informacji warto pamiętać, że taki numer można znaleźć również w panelu klienta. Znajduje się on bezpośrednio w zakładce: przesyłki i zamówienia. Śledzenie przesyłek DHL wyżej wymienioną metodą nie powinno sprawić nikomu żadnych trudności. Warto pamiętać, że numer listu przewozowego GK może zawierać 11, 12 bądź nawet 18 cyfr. Co ważne, w zapisie mogą znajdować się same cyfry bądź też mogą być tam umieszczone również litery.

Garść porad o śledzeniu przesyłek kurierskich

Śledząc przesyłki DHL można mieć pewność, że one nie zaginęły na żadnym etapie transportowania. Dodatkowo, można wiedzieć dokładnie, w jakiej miejscowości się ona aktualnie znajduje. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że śledząc przesyłkę DHL można ustalić, kiedy ona faktycznie trafi do odbiorcy. W ramach informacji warto wiedzieć, że z takiego rozwiązania mogą korzystać zarówno indywidualni klienci jak i również firmy, korporacje oraz klienci biznesowi. Na stronie internetowej można zlokalizować przesyłkę krajową bądź zagraniczną. Nadawca może na każdym etapie weryfikować status przesyłki, co stanowi niewątpliwą zaletę. Może on to robić nawet wielokrotnie, w zależności od potrzeb. Strona internetowa umożliwia śledzenie przesyłek DHL przez 24 godziny na dobę. Dzięki temu można to robić w dowolnej chwili, również późnym wieczorem lub w nocy.