Jak stworzyć własną miksturę do e-papierosa?

olejek do e papierosa

Rosnąca popularność e-papierosów zaowocowała bardziej zróżnicowanym rynkiem oferującym różnorodne korzystanie z tego typu używki. Coraz częściej waperzy decydują się samodzielnie przygotowywać odpowiednie liquidy. W związku z tym konieczne jest sięgnięcie po sprawdzone bazy i shoty nikotynowe, które pozwalają na stworzenie odpowiedniej mikstury.

Skład bazy e-papierosów

Proces tworzenia własnego liquidu nieraz może przypominać swego rodzaju eksperymentowanie. Nic w tym dziwnego, ponieważ różnorodność dostępnych na rynku baz i shotów nikotynowych sprawia, że każdy miłośnik e-papierosów z powodzeniem może znaleźć coś, co będzie odpowiadało jego potrzebom. Stworzenie własnej mieszanki wymaga posiadania odpowiednich produktów oraz ich dobrego wykorzystania. Dostępne na rynku shoty nikotynowe mają różny poziom stężenia substancji czynnej, co pozwala na tworzenie różnorodnych kombinacji smakowych oraz manipulowanie mocą liquidu. Przed rozpoczęciem procesu, wybierz, czy chcesz stosować shoty, czy bazę. Jedno i drugie delikatnie różni się właściwościami oraz składem, co wpływa na uzyskany efekt wapowania. Poniżej opisano, czym charakteryzują się te 2 produkty.

Baza PG i shot nikotynowy – czym są?

W tym miejscu warto wyjaśnić podstawowe różnice pomiędzy produktami stosowanymi w przygotowaniu liquidów. O ile nie jest niczym trudnym określenie, czym jest aromat, który warunkuje nutę smakowo-zapachową obecną w wyrobie, o tyle warto wyjaśnić czym się różni baza od shotów nikotynowych:

  • Baza PG/VG – jest stworzona poprzez zmieszanie gliceryny (VG) z glikolem propylenowym (PG). Może mieć różną gęstość, zależną od tego, jakie proporcje składników zastosujesz.

  • Shoty nikotynowe – są mieszaniną czystej nikotyny z glikolem lub gliceryną. Zależnie od dobranych proporcji shoty mogą mieć różną moc odpowiadającą np. 6 lub 20 mg nikotyny.

Wymieszanie shota nikotynowego

Stworzenie odpowiedniej mikstury do e-papierosów wymaga właściwego połączenie bazy oraz shotów. Przed rozpoczęciem procesu warto wiedzieć, czym się kierować przy mieszaniu poszczególnych składników. W pierwszej kolejności powinieneś zdecydować, jaką moc liquidu chcesz uzyskać, a następnie dobrać do niego odpowiednią dawkę shota. Ilość produktu wyrażana jest na 100 ml bazy, ponieważ to ona pozwala uzyskać odpowiednie stężenie nikotyny w danym wyrobie. W takiej sytuacji wystarczy zaopatrzyć się we właściwe shoty nikotynowe i dodać je w określonej objętości do podstawy liquidu. Przykładowo, jeśli chcesz uzyskać moc 12 mg/ml nikotyny, a masz shota o stężeniu 18 mg/ml to na każde 100 ml bazy musisz użyć 200 ml wspomnianego produktu.