Sportowe Trójmiasto. Pomysły na aktywny wypoczynek

wakacje

Trójmiasto to wyjątkowe miejsce na mapie. Gdańsk, Gdynia oraz Sopot przyciągają bogactwem atrakcji oraz wydarzeń sezonowych. Klimatyczne uliczki i liczne zabytki to prawdziwa gratka dla miłośników zwiedzania. Z kolei sąsiedztwo Morza Bałtyckiego sprawia, że jest to idealny wybór dla zwolenników morskich i słonecznych kąpieli. Warto także wiedzieć, że jest to prawdziwy raj dla sportowców. Poznaj pomysły na aktywny wypoczynek w Trójmieście.

Trasy biegowe, piesze i rowerowe

W Trójmieście i okolicach nie brakuje licznych atrakcji w okolicy, a należą do nich m.in. wspaniałe trasy biegowe, piesze i rowerowe.

  • Szlaki turystyczne w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym – Trójmiejski Park Krajobrazowy tworzą dwa kompleksy leśne, a ich powierzchnia wynosi prawie 20 tysięcy hektarów. Najpopularniejszym kierunkiem pieszych czy rowerowych wypraw jest szlak nazywany Wzgórzami Trójmiasta, przebiegający w granicach Gdańska i Gdyni. Ze względu na urozmaiconą rzeźbę terenu, malownicze doliny, a także liczne pomniki przyrody, jest on niezwykle atrakcyjny turystycznie. Równie popularnym kierunkiem są także sopockie szlaki spacerowe, których jest aż siedem. Są one dobrym wyborem dla miłośników krótszych wypraw. Jeśli zaś marzy nam się naprawdę długa trasa, najlepiej zdecydować się na Szlak Wejherowski liczący aż 55 kilometrów.

  • Szlaki spacerowe wzdłuż morskiego brzegu – najbardziej oczywistą trasą spacerową lub biegową nad Bałtykiem jest nadmorski brzeg. Urokliwe piaszczyste plaże ciągnące się pomiędzy Gdańskiem, Gdynią i Sopotem to wspaniała okazja do wielokilometrowych przechadzek. Stąpanie po piasku ma wiele zalet. Dla bosych stóp jest to doskonały masaż i peeling. Jeśli zdecydujemy się na bieg po mokrym piasku tuż przy morzu, będzie on łatwiejszy. Jeżeli zaś zależy nam na większym wysiłku, a tym samym przyspieszeniu spalania kalorii, lepiej wybrać aktywność nieco dalej od morza. Spacer po plaży ma doskonały wpływ na nasze zdrowie. Jako że w nadmorskim powietrzu znajduje się zdecydowanie więcej jodu niż na innych terenach, doskonale wpływa to na poprawę funkcjonowania całego organizmu, w szczególności zaś układu odpornościowego.

Cykliczne wydarzenia sportowe Trójmiasta

Miłośnicy aktywności fizycznej mają także możliwość wzięcia udziału w ciekawych wydarzeniach sportowych, które cyklicznie odbywają się w Trójmieście – wyjaśnia przedstawiciel trzygwiazdkowego hotelu Amber z Gdańska. Na stałe wpisały się one w kalendarz imprez i od lat przyciągają widzów, który mają okazję do podziwiania ciekawych dyscyplin sportowych.

  • Zawody jeździeckie – co roku w czerwcu na sopockim hipodromie odbywają się prestiżowe zawody jeździeckie CSIO. Są to jedne z najważniejszych zawodów w skokach przez przeszkody, w których biorą udział światowe gwiazdy jeździectwa. Obserwowanie imprezy i obstawianie zwycięzców to prawdziwa gratka dla miłośników tego typu aktywności fizycznej.

  • Sopot Beach Rugby – już od kilkunastu lat na przełomie lipca i sierpnia sopocka plaża zmienia się w boisko do rugby. Jeden z największych turniejów rugby na plaży w Europie przyciąga nie tylko liczne ekipy sportowe z kraju i z zagranicy, ale także gromadzi rzesze widzów, którzy mają okazję podziwiać ten niezwykły turniej.

  • Baltic Games – największy festiwal sportów ekstremalnych w Polsce odbywa się w połowie sierpnia na Placu Zebrań Ludowych. Podczas imprezy można podziwiać nie tylko sporty ekstremalne, ale także obejrzeć zawody taneczne, zapoznać się z wystawcami w strefie tatuażu i posłuchać dobrej muzyki.

Najciekawsze obiekty sportowe Trójmiasta

Miłośnicy aktywności fizycznej na ogół lubią także odwiedzać ciekawe obiekty sportowe, a tych na mapie Trójmiasta nie brakuje.

  • Ergo Arena – jedna z najnowocześniejszych hal widowiskowo-sportowych usytuowana jest na granicy Sopotu i Gdańska. Widownia mieszcząca aż do piętnastu tysięcy widzów zapewnia wielu turystom możliwość uczestniczenia w licznych wydarzeniach sportowych i artystycznych. Odbywają się tutaj liczne zawody – od sportów zespołowych, po sztuki walki czy łyżwiarstwo. Poza tym jest to także miejsce różnorodnych koncertów i spektakli,

  • Arena Gdynia – obiekt sportowo-widowiskowy znajdujący się w Gdyni to miejsce cyklicznych wydarzeń. Odbywają się tutaj zarówno liczne zawody i pokazy sportowe, jak i koncerty oraz wydarzenia tematyczne.

W Trójmieście każdy miłośnik aktywnego spędzania wolnego czasu znajdzie coś dla siebie. Wspaniałe trasy piesze i rowerowe o różnej długości oraz stopniu trudności sprawią, że z pewnością nie zabraknie pomysłów na każdy dzień pobytu. Oprócz tego będzie można odwiedzić imponujące stadiony lub też wziąć udział w cyklicznych wydarzeniach sportowych.